مراسم جشن ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم دکتر ناصر حمیدی، سرپرست دانشگاه در سخنانی با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و گرامی داشت روز پرستار به فدارکاری و ایثار این قشر زحمت کش در ایام کرونا اشاره کرد و گفت: پرستاران به عنوان مدافعان سلامت در این ایام زینب گونه تلاش شبانه روزی برای نجات جان انسان ها داشته و دارند.

سرپرست دانشگاه، مراسم شب یلدا را از جشن های ایرانیان دانست و اظهار داشت: جشن های ایرانی با تلفیق با دین مبین اسلام جزوی از فرهنگ ایرانی و اسلامی شده است. این ایام و شب ها بهترین زمان برای عبادت خداوند و دعا برای شفای بیماران و رفع بیماری به خصوص بیماری کرونا می باشد.

وی در پایان گفت: امیدواریم با عنایت خداوند، تلاش جامعه پزشکی و رعایت بیشتر مردم، رفع این بیماری و حضور دانشجویان را به زودی در دانشگاه شاهد باشیم.

باید از زندگی حضرت زینب (س) الگوبرداری کرد

حجت الاسلام و المسلمین مقصودی، معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در سخنانی با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار اظهار داشت: زندگی حضرت زینب(س) می تواند برای ما بهترین الگوی رفتاری باشد.

وی افزود: ارتباط این بانوی بزرگوار با خداوند تبارک و تعالی مثال زدنی است.ایشان با تبعیت از ولایت و صبرو شکیبایی، واقعه ی کربلا را برای نسل های آینده جاویدان کردند.

با عنایت خداوند، حضرت زینب(س) و مدافعان سلامت هرچه زودتر این بیماری برطرف می شود

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین علی صفی خانی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در سخنانی با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار گفت: امیدوارم با لطف و عنایت خداوند، حضرت زینب(س) و تلاش مدافعان سلامت هرچه زودتر بیماری کرونا از کشور و دنیا رخت ببندد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین سپس به فعالیت های فرهنگی در دانشگاه اشاره و تصریح کرد: از حمایت های ویژه دکتر حمیدی برای اجرای برنامه های فرهنگی به خصوص برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر می کنم.

پرستاری ملمو از عشق و فدارکاری است

سپس دکتر رعنا رضایی سپاسی، رییس دانشکده پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه در سخنانی با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار بیان داشت: از دکتر حمیدی و حجت الاسلام و المسلمین صفی خانی برای برگزاری جشن روز پرستار در دانشگاه تقدیر و تشکر می کنم.

وی، پرستاری را ترکیب علم و هنر دانست و با اشاره به ایثارگری های پرستاران در ایام بیماری کرونا در کشور گفت: پرستاران کشورمان در ایام کرونا با ایثار، فداکاری و ازخودگذشتگی بسیار به عنوان خط مقدم مدافعان سلامت و با تقدیم شهدای گرانقدر در راه نجات مردم هم چون گذشته درخشیدند.

رییس دانشکده پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه در پایان گفت: پرستاران و کادر درمان برای حفظ جان مردم بسیار زحمت می کشند؛ مهم ترین کاری که افراد جامعه می توانند در حق پرستاران انجام دهند؛ رعایت پروتکل های بهداشتی است.

امیدواریم در آینده ای نزدیک برنامه های فرهنگی را با حضور پرشور دانشجویان برگزار کنیم

در پایان این مراسم دکتر غلامرضا رضایی، مدیرکل فرهنگی دانشگاه در سخنانی با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار تصریح کرد: امیدواریم با برطرف شدن این بیماری در آینده ای نزدیک مراسم جشن میلاد حضرت زینب(س) و دیگر اعیاد را با حضور پرشور دانشجویان برگزار کنیم.

وی حضور فعال تر دانشجویان در برنامه های فرهنگی را زمینه ساز ارتقای سطح  کمی و کیفی چنین فعالیت هایی دانست و یادآور شد: امیدواریم حضور بیشتر دانشجویان را در کانون های فرهنگی دانشگاه شاهد باشیم چراکه زمینه و بستر لازم برای فعالیت های فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین فراهم است.

شایان ذکر است؛ تقدیر از پرستاران، مولودی خوانی، حافظ خوانی، تقدیر از برگزیدگان مسابقات شعر، عکس و پخش کلیپ از دیگر برنامه های این مراسم بود.

گفتنی است؛ این مراسم با همکاری کانون های فرهنگیفرهنگ و هنر و شعر و ادب معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.هم چنین این مراسم به صورت زنده از طریق شبکه های مجازی دانشگاه برای دانشجویان قابل مشاهده بود.