به گزارش خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین رویداد «رفع چالش فناوری و استارت‌آپ رنگ و صنایع وابسته با رویکرد شبکه‌سازی» ۲۵ دی ماه سال جاری برگزار می‌کند.

شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین در اطلاعیه‌ای با اشاره به مطالعات صورت گرفته در حوزه شناسایی گلوگاه‌های فناوری رشته صنعت غالب استان قزوین و پیگیری راهکار‌هایی برای رفع آن اعلام کرد: صنایع شیمیایی و صنعت رنگ به‌عنوان اولویت نخست گلوگاه فناوری استان مشخص شد و از آنجا که عمده‌ترین فعالیت فن‏ بازار، شناسایی عارضه‏‌ها و نیاز‌های فناوری صنایع مختلف و کمک به رفع آن‌ها از طریق ایجاد پیوند میان مراکز علمی، دانشگاه‌‏ها، پژوهشگاه‌‏ها، استارت‏‌آپ‏‌ها، نخبگان و صنایع مختلف است، درصدد برآمدیم رویداد رفع چالش و استارت‌آپ را که بهترین گزینه برای معرفی چالش‌های موجود و جذب طرح‏‌ها، ایده‏‌های برتر و ظرفیت‌های بالای استارت‏‌آپ‏‌ها برای رفع آنهاست در حوزه‏ صنعت رنگ و صنایع وابسته برگزار کنیم.

در ادامه این اطلاعیه با اشاره به هدف برگزاری رویداد «رفع چالش فناوری و استارت آپ رنگ و صنایع وابسته با رویکرد شبکه‌سازی» عنوان شده است: در این رویداد درصدد آنیم تا ضمن معرفی چالش‌‏ها و تقاضا‌های فناوری مربوط به صنعت رنگ، پلیمر، رزین، نانو و صنایع وابسته، طرح‏‌های فناورانه و رفع چالش و همچنین ایده‏‌های برتر استارت‌آپی را در این حوزه شناسایی و به این صنایع معرفی کنیم.

در این اطلاعیه مطرح شده است: در این راستا باید شبکه فعالی را در حوزه رنگ و صنایع وابسته اعم از صاحبان صنایع، متولیان تحقیق و توسعه، استادان دانشگاهی و صاحب‌نظران، پژوهشگاه‏‌ها و نهاد‌های پشتیبان و مکمل استان توسعه بخشیم تا از این طریق بیشترین ظرفیت‌های محلی و ملی موجود در خدمت این رشته قرار گیرد.

در این اطلاعیه با بیان اینکه موضوع رفع معضلات موجود در این صنعت مدنظر قرار گرفته، یادآوری شده است که در این شبکه از طریق ارتباطات کسب و کار با کسب و کار (B ۲ B) و کسب و کار با فرد متخصص (B ۲ P)، مسیر رشد واحد‌های صنعتی به صورت اثربخش و ابزار رفع معضلات به وجود خواهد آمد.

در رویداد رفع چالش فناوری و استارت‌آپ رنگ و صنایع وابسته با رویکرد شبکه‌سازی طرح‌ها در دو گروه کلی تخصصی و آزاد قابل ارائه هستند. طرح‌های تخصصی نیز به دو زیر گروه طرح‌های استان قزوین و کشوری تفکیک شده است.

 

رویداد «رفع چالش فناوری و استارت‌آپ رنگ و صنایع وابسته با رویکرد شبکه‌سازی» با همکاری دانشگاه آزاد قزوین برگزار می‌شود