مدیر کل بازرسی منطقه ۷ دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه ای یوم الله ۹ دی را گرامی داشت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بازرسی منطقه ۷ دانشگاه آزاد اسلامی، متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ الَّذینَ یُبایِعونَکَ إِنَّما یُبایِعونَ اللَّهَ یَدُ اللَّهِ فَوقَ أَیدیهِم ۚ فَمَن نَکَثَ فَإِنَّما یَنکُثُ عَلىٰ نَفسِهِ ۖ وَمَن أَوفىٰ بِما عاهَدَ عَلَیهُ اللَّهَ فَسَیُؤتیهِ أَجرًا عَظیمًا

 سوره مبارکه الفتح آیه ۱۰

بیش از یک دهه قبل در حوادث ناگواری که با برنامه ریزی استکبار جهانی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در کشورمان اتفاق افتاد و سوء استفاده ای که از فضای انتخاباتی انجام شد، دشمنان، معاندان و استکبار جهانی خبیث دست در دست نفوذی ها و ساده لوحان و افراد بی بصیرت داخلی داده و رخداد ناگواری را رقم زدند که حلاوت و شیرینی مشارکت حداکثری در انتخابات آن دوره را به کام مردم تلخ کرد.

 بی تردید آنچه رخ داد چیزی جز زیر پا گذاشتن دموکراسی و نادیده گرفتن رای ملت برای در هم شکستن اصل جمهوریت نظام اسلامی نبود و به همین دلیل این اقدامات از همان ابتدا نیز محکوم و مورد تایید هیچ عقل سلیمی قرار نگرفت اما برخی خواص در همین آزمون ساده نیز مردود شده و از قطار انقلاب پیاده شدند.

 اما این تمام ماجرا نبود چراکه در سال ۸۸ آشوب و فتنه آشوبگران نه‌تنها چهره منافق گونه بسیاری از خواص را برای همگان آشکار کرد بلکه موجب رویش هایی نیز در دل جمهوری اسلامی ایران شد تا این نقشه دشمن نیز همانند دیگر دسیسه های استکبار نقش بر آب شود.

آنچه شایسته است تا نسل های آتی آن را بدانند این است که به حق سفینه نجات بودن اباعبدالله الحسین علیه السلام بار دیگر در عاشورای سال ۸۸ و زمانی که اعضای سازمان به اصطلاح مجاهدین یا همان منافقان کوردل و جنایتکار علنا در خیابان های تهران و دیگر شهرهای کشورمان دست به آشوبگری می زدند ثابت شد و سیدالشهدا به مدد نظام جمهوری اسلامی ایران آمد.

آری در عاشورای ۸۸ اهانت و دست اندازی به بیرق عزای نوه رسول الله غبار فتنه را از جامعه اسلامی شسته و با هوشیاری مردم ولایتمدار و روشن شدن جبهه دشمن، حقیقت به میدان آمده و در همان سال بساط فتنه گران را که نزدیک به یک سال در هر مناسبتی اقدام به آشوب می‌کردند برای همیشه برچید.

بی تردید فتنه سال ۸۸ خسارت هایی را به کشور تحمیل کرد و پیروزی مردم پس از مشارکت حداکثری در انتخابات را به حاشیه برد که بر هیچ کس پوشیده نیست ولی باید دانست که اگر هدایت‌های مقام عظمای ولایت و بصیرت مردم ایران اسلامی در ۹ دی نبود چه بسا این خسارات سهمگین و جبران‌ناپذیر می‌شد.

 اما آنچه امروز به عنوان یک میراث گرانسنگ از عاشورای ۸۸ و ۹ دی کسب شده این است که هر لحظه باید در هر جبهه‌ای در قبال توطئه دشمن هوشیار باشیم.

 بی‌تردید به موازات هر توطئه و دسیسه ای که دشمنان آشکار و پنهان نظام اسلامی در پنج دهه عمر پر برکت نظام اسلامی داشته‌اند، توجهات حضرت بقیه الله اعظم و راهبری های ولی فقیه زمان و رهبری های امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای (مدظله العالی) منتج به ناکام ساختن توطئه‌های دشمنان شده است.

آنچه که اهمیت دارد این است که هر سال ۹ دی و رخداد ۸۸ را یادآور شده و با ارزش‌های انقلاب اسلامی و ولایت پیمان مجدد ببندیم چراکه نظامی که برگرفته از فرهنگ عاشورا است ذیل توجهات اباعبدالله الحسین علیه السلام نیز به راه خود ادامه می دهد.

 اما باید دانست که راه ما راه حسین (ع) است و خشم و عصبانیت دشمنان نیز به همین علت بوده و خواهد بود که لازم است در این مسیر منش، سیره و سبک زندگی خود را هم حسینی کنیم و همانطور که سردار عزیزمان حاج قاسم سلیمانی شعار قدیمی《من حسین را دوست دارم》را زمزمه کردند، ما هم با رفتار و کردار خود باید اعلام کنیم که حسین را دوست داریم.

 یوم الله ۹ دی روز درخشش و حضور جوانان و نوجوانانی بود که به نمایندگی از نسل سوم انقلاب در میادین و خیابان ها حضور یافتند و صیانت از این انقلاب و دین را وظیفه خود می دانستند اما امروز باید در جبهه جنگ اقتصادی با دشمن نیز به همان ترتیب به میدان آمده و اینبار دست منافقان و دشمنان کوردل این نظام را در عرصه اقتصادی برای همگان آشکار کنیم.

 امسال در حالی این حماسه بزرگ و الهی را گرامی می داریم که خباثت های آمریکایی جنایتکار و همچنین بدعهدی های پسابرجامی اش بر همگان آشکار شده و در صدد است تا با همان شبکه های نفوذ قدیمی خود فتنه جدیدی را برای تهدید آینده این نظام مقدس به کار ببندد اما این خیال خام با هوشیاری و بصیرت و ولایتمداری مردم نقش بر اب شده و خنثی می شود اگرچه امسال به دلیل انتشار کرونا ویروس امکان برگزاری گرامیداشت ۹ دی همچون سال‌های گذشته مهیا نیست اما اعلام میداریم همچون گذشته در پاسداری از جمهوریت و اسلامیت نظام از هیچ کوششی دریغ نکرده و از همه مسئولان می خواهیم تا در هر جبهه ای رهنمودهای مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار دهند تا با توسل به ائمه اطهار فتنه های دشمنان را در آینده نیز از پیش رو برداشته و برای شکوفایی هرچه بیشتری میهن اسلامی تلاش کنیم.