مراسم گرامی داشت حماسه ۹ دی، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و با حضور مدیران، استادان، کارکنان و دانشجویان در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی حسینی، نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین در مراسم گرامی داشت حماسه ۹ دی در سخنانی با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه (س)، حضرت زهرا (س) را بزرگ ترین پرچم دار و حافظ جایگاه ولایت دانست و گفت: بعداز رحلت نبی اکرم (ص)، وقتی دختر گرامی ایشان دیدند هیچ فردی نیست که از حضرت علی (ع) به عنوان جانشین پیامبر(ص) دفاع کند؛ به عنوان مهم ترین حامی ولایت خود را مطرح کردند.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین در ادامه به خطبه فدکیه حضرت فاطمه (س) اشاره کرد و گفت: عدالت، نظم و وصل بودن به ولایت از مهم ترین ارکان این خطبه مهم و تاریخی است.

حجت الاسلام حسینی افزود: عدالت جزو اصول دین و باعث ایجاد وحدت بین مردم و مسئولان است.اگر عدالت در جامعه وجود داشته باشد مردم و مسئولان به هم نزدیک تر می شوند.

وی تصریح کرد: مردم با همه ی احساس کمبودها، پای نظام ایستاده اند؛ ولی اگر اجرای درست و کامل عدالت را در کشور نبینند؛ سرخورده و نا امید می شوند، درآن صورت وضعیت نگران کننده خواهد شد.

نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وقتی فردی ۳ هزار میلیارد تومان از بیت المال سوء استفاده می کند و فردی دیگر برای دریافت ۱۰ میلیون تومان وام باید چند ضامن پیدا کند و در آخر هم موفق به دریافت چنین مبلغی نمی شود؛ این امر بی عدالتی بوده و نقطه ضعفی برای نظام محسوب می شود.

حجت الاسلام حسینی سپس به وقایع سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: در آن سال دشمن قصد تخریب جایگاه ولایت فقیه به عنوان راس نظام را در سر داشت که به لطف خدا، عنایت حضرت ولی عصر(عج)، رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و بصیرت مردم همیشه در صحنه، نقشه ی دشمن نقش برآب شد.

وی تاکید کرد: مردم در آن ایام متوجه شدند که دشمن می خواهد راس نظام یعنی رهبری را نابود کند؛چراکه ایشان همیشه به عنوان مهم ترین مبارز با استکبار جهانی مطرح می باشند.

نماینده پیشین مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اولین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی به نقل خاطراتی از این شهید بزرگوار پرداخت و گفت: ایشان همیشه خود را سرباز ولی فقیه می دانست و بارها در سخنانش می گفت” اگر می خواهید عاقبت به خیر شوید باید خود را مطیع رهبری بدانید و همیشه و در همه حال پیرو ایشان باشید.”

حجت الاسلام حسینی افزود: مردم بزرگ ترین حامی ولایت فقیه در زمان وقایع سال ۸۸ بودند و اگر بصیرت و حضور مردم در صحنه نبود؛ نظام پا برجا نمی ماند؛ به  نوعی مردم نظام را نجات دادند.

وی با اشاره به دشمنی بعضی از افراد نسبت به انقلاب و رهبری بیان داشت: همان طور که بعداز پیامبر(ص)، عده ای از اصحاب ایشان، حضرت علی (ع) را خانه نشین کردند؛ در حال حاضر نیز بعضی از یاران امام(ره) با تنها گذاشتن و مخالفت با مقام معظم رهبری، قصد ضربه زدن به نظام و نابودی انقلاب را در سر می پرورانند.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین تاکید کرد: هر مسئولی که به سخنان و فرامین مقام معظم رهبری گوش فرا ندهد، خودش ضربه می خورد؛ چرا که همه دغدغه ایشان حفظ نظام و مردم است. به عنوان نمونه وقتی معظم له فرمودند که نباید به دشمن اعتماد کرد؛ می باسیت مسئولان ارشد نظام به سخنان ایشان اعتماد کنند. اگر به درستی به این بیانات توجه می شد، کشور در چنین وضعیتی قرار نمی گرفت.

نماینده پیشین مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، در پایان مقام معظم رهبری را محور وحدت در جامعه دانست و گفت: مطمئنا اگر جایگاه ولایت فقیه در کشور دچار لطمه شود؛ امنیت به عنوان یکی از بزرگ ترین دستاوردهای نظام از بین می رود.

اقامه نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی حسینی، مداحی و نوحه سرایی و ذکر مصیبت شهادت حضرت فاطمه (س) از دیگر برنامه های این مراسم بود.