در راستای گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگی تفاهم‌نامه‌ای بین جهاددانشگاهی استان قزوین به نمایندگی آقای مهندس پیله چی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به نمایندگی آقای دکتر محمدحسین اسماعیلی امضا شد.

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، صبح امروز در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه میان جهاد دانشگاهی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین،  اسماعیلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن اشاره به این امر که مهم‌ترین موضوع میان فرهنگ و ارشاد و جهاد دانشگاهی تدوین سند توسعه فرهنگی است بیان کرد: در جلسه شورای فرهنگ عمومی تدوین سند توسعه فرهنگی در استان قزوین مصوب و ابلاغ شد؛ امیدواریم این موضوع در حد یک مصوبه باقی نماند.

وی با اشاره به لزوم ورود گروه‌های علمی برای تدوین این سند خاطرنشان کرد: برای تدوین این سند نیاز است از تجربیات سایر استان‌ها استفاده کنیم؛ از ظرفیت افراد باتجربه‌ای که در شورای فرهنگ عمومی حضور ندارند استفاده شود، ضمن اینکه ممکن است در قزوین مطالعات و پژوهش‌هایی در این حوزه انجام‌شده باشد که نیاز است از صاحبان این پژوهش‌ها نیز کمک بخواهیم تا کار ماندگاری در این حوزه صورت بگیرد.

این مسئول در ادامه تأکید کرد: علاوه بر تدوین سند توسعه فرهنگی جهاد دانشگاهی با فرهنگ و ارشاد فصول مشترکی برای همکاری دارد که مبنای تفاهم‌نامه‌ای است که به امضا خواهد رسید.

مهندس فرشاد پیله چی رئیس جهاد دانشگاهی قزوین نیز در این جلسه ضمن تأکید بر استفاده از همه ظرفیت‌های علمی و فرهنگی جهت تدوین سند توسعه فرهنگی استان قزوین تصریح کرد: از لحاظ علمی هرچه تحقیقات بیشتر و وضع شناسی بهتری صورت بگیرد سند جامع‌تر و کامل‌تر تدوین خواهد شد زیرا گستردگی فرهنگی بسیار است و شاخصه‌های فرهنگی باید سنجیده شود و سپس کار را آغاز کنیم.

وی ادامه داد: مدل‌های مختلفی برای این کار وجود دارد، مشکل مدل‌های موجود این است که وقتی مبانی نظری و کار پژوهشی در این‌گونه مدل‌ها صورت می‌گیرد متولیان اجرا در جریان امر قرار داده نمی‌شوند ولی برای اینکه سند توسعه فرهنگی در استان قزوین پس از تدوین اجرایی شود نیاز است متولیان اجرا از ابتدا در جریان کار قرار بگیرند و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز این سند را بپذیرد.

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر در پایان جلسه تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک میان جهاد دانشگاهی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منعقد شد.