رئیس و مدیران جهاد دانشگاهی استان با استاندار قزوین دیدار و در خصوص توانایی‌های جهاد دانشگاهی و زمینه همکاری این مجموعه با نهادهای دولتی گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر؛ در این دیدار که ظهر چهارم آبان ماه برگزار شد؛ مهندس فرشاد پیله چی رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین ضمن اشاره به ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی قزوین بیان کرد: جهاد دانشگاهی دارای پیشینه ۴۰ ساله در کشور است، هرچند جهاد دانشگاهی استان قزوین با سابقه ۱۵ ساله و میانگین سنی ۳۵ سال در استان فعالیت می‌کند.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به نیازهای استان مجموعه جهاد این توانایی را دارد که نیازهای دستگاه‌های دولتی را شناسایی و احصا کرده و برای ارتفاع آن قدم بردارد.

پیله چی در ادامه ضمن معرفی معاونت‌های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی، پشتیبانی و علمی کاربردی عنوان کرد: برای هر یک از این معاونت‌ها در حوزه‌های تخصصی خاصی فعالیت‌های مختلفی برنامه‌ریزی‌شده است.

وی تصریح کرد: پروژه کتاب «ایت» که یک طرح ملی است توسط جهاد دانشگاهی قزوین طراحی و به اجرا درآمده و مطابق منویات مقام معظم رهبری در حوزه آموزش زبان خارجه است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین در پایان عنوان کرد: این آمادگی را داریم که استان مأموریت‌های مشخصی را به ما محول کند چراکه توانایی و ظرفیت و دانش این کار را در حوزه‌های مختلف داریم لذا تقاضای ما از مسئولان استانی اعتماد به این نهاد جوان انقلابی است.

در این دیدار آقای هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین ضمن اشاره به دلیل تأسیس جهاد دانشگاهی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای سرعت بخشی به فعالیت‌های علمی و توسعه کشور شکل گرفت.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی یک سازمان پژوهشی قابل اعتنا و اتکاست که در ابتدا در دانشگاه مستقر بود و سپس مستقل شد و در حال حاضر وجهه خوبی به‌عنوان یک نهاد علمی و پژوهشی در کشور دارد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی در این جلسه مدیران جهاد دانشگاهی به بیان برنامه‌های حوزه مدیریت خود در جهاد دانشگاهی پرداختند.