رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین در راستای هم‌افزایی بین دستگاه‌های اجرایی با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین؛ فرشاد پیله‌چی رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین ظهر امروز در دیدار با مژده اروجی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین، اظهار کرد: گستره فعالیت‌های جهاددانشگاهی زیاد و متنوع است و بر اساس قاعده هم‌افزایی برای خدمت به مردم استان تلاش می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای تأسیس جهاددانشگاهی رسالت فرهنگی بر دوش این نهاد قرار داشته است، افزود: طی ۴۰ سال گذشته این نهاد انقلابی علاوه بر رسالت فرهنگی رسالت‌هایی ازجمله آموزش و پژوهش نیز را دنبال می‌کند؛ در همین راستا ۲۵ پژوهشکده در سراسر کشور فعال هستند و در بخش آموزش نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.
رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین بیان کرد: در جهاددانشگاهی استان قزوین معاونت‌های مختلفی نظیر فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وجود دارد که معاونت فرهنگی شامل چهار زیرمجموعه انتشارات دانشگاهی، مرکز افکار سنجی، سازمان دانشجویان و خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا است.
وی بابیان اینکه در معاونت آموزشی نیز زیرمجموعه‌های مختلفی مانند آموزش کوتاه‌مدت و مرکز علمی کاربردی مشغول به فعالیت هستند، عنوان کرد: طی سال گذشته بالغ‌بر ۱۸ هزار نفر از خدمات مرکز آموزش کوتاه‌مدت استفاده کرده و در تلاش هستیم که در حوزه مهارتی کودک و نوجوان ورود پیدا کنیم؛ در مرکز علمی کاربردی نیز سعی شده تا رشته‌های کاربردی مانند طراحی دوخت داشته باشیم.
پیله‌چی در تشریح معاونت پژوهشی عنوان کرد: سیاست جهاد دانشگاهی بر این است که برنامه‌ها پیوست عملی داشته باشد و در هر استان با توجه شرایط موجود فعالیت‌های مختلفی انجام شود؛ در استان قزوین نیز در بخش «درمان» و «هنر و معماری» ورود کرده‌ایم و در درمان ناباروری، شیمی‌درمانی، آزمایشگاه و مجتمع پزشکی فعالیت داریم.
وی اضافه کرد: بر اساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تألیف کتب آموزش زبان انگلیسی منطبق با فرهنگ اسلامی در این حوزه ورود داشته و در حال تألیف مجموعه کتب با عنوان Eight هستیم.
رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین یادآور شد: جهاددانشگاهی در بخش فرهنگی و آموزشی آماده همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.
مژده اروجی نیز مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین در این دیدار با اعلام وجود ۲۲ مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان گفت: از این تعداد ۱۶ مرکز ثابت و ۶ مرکز سیار و کتابخانه است؛ از سال ۹۴ تئاتر کودکان قزوین راه‌اندازی شده و امکان اجرا در فضای آزاد نیز وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه فصل تابستان اوج کار کانون پرورش فکری است، ادامه داد: هرساله در کانون جشنواره‌های مختلفی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود که ازجمله آن می‌توان به جشنواره ‌های بین‌المللی قصه‌گویی و نمایش عروسکی اشاره کرد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین اشاره کرد: در راستای اهداف این نهاد دوره‌هایی نظیر قصه‌گویی، نمایش خلاق، معرفی کتاب، و دوره‌های آموزشی مربیان برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: طی دو سال اخیر با تشکیل کانون‌های مختلف از قبیل شعر و داستان فعالیت خود را تخصصی کرده و استعدادها را پرورش می‌دهیم.
اروجی در پایان اعلام کرد: به‌شرط همکاری مسئولین آمادگی داریم سینمای کودک و نوجوان استان قزوین را در قزوین راه‌اندازی کنیم.