شورای فرهنگ عمومی استان قزوین بعد از ۹ ماه وقفه با محوریت تدوین سند توسعه فرهنگی برگزار شد و در راستای تدوین این سند، جهاددانشگاهی استان قزوین پیشنهاد تأسیس «رصدخانه فرهنگی» استان را ارئه داد.

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر؛نشست شورای فرهنگ عمومی استان قزوین، امروز، ۲۴ شهریور با محوریت وظایف شورای فرهنگ عمومی، تدوین سند توسعه فرهنگی و اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب برگزار شد.

آخرین جلسه این شورا بعد از چندین ماه در ۲۱ آذرماه سال ۱۳۹۷ در حالی تشکیل شده بود که غایبان بزرگی چون استاندار و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشت؛ حال بعد از ۹ ماه وقفه این شورا با حضور حداکثری مسئولان برگزار شد و امید است در فضای فرهنگی استان نیز آثار و برکاتی داشته باشد.

در راستای تدوین سند توسعه فرهنگی، جهاددانشگاهی استان قزوین که به عنوان عضو شورای فرهنگ عمومی در این جلسه حضور داشت؛ پیشنهاد تأسیس «رصدخانه فرهنگی» استان قزوین را ارئه داد.

فرهنگ مهم‌ترین عنصر توسعه

هدایت‌الله جمالی‌پور، استاندار قزوین در این جلسه اظهار کرد: فرهنگ یک مسئله مهم محسوب می‌شود و عنصر فرهنگی مهمترین عنصر توسعه به شمار می‌آید.

وی بیان کرد: هر جامعه با رشد فرهنگی می‌تواند به خوشبختی برسد و با نزول فرهنگی نیز به تباهی کشیده می‌شود. کشورهایی که نتوانستند مسیر توسعه را بپیمایند، به خاطر بی‌توجهی به عنصر فرهنگ بوده چرا که بی‌توجهی به فرهنگ، سایر عناصر توسعه را نیز بی اثر می‌کند.

این مسئول ادامه داد: دشمن با عنصر فرهنگ هر کشوری را از اهداف خود دور می‌کند و پس از جنگ تحمیلی مهمترین عنصر دشمن برای به زانو درآوردن انقلاب، فرهنگ بوده است لذا باید با جدیت به این حوزه پرداخته شود.

استاندار قزوین در پایان بیان کرد: باید به ارزش‌های دینی و اجتماعی خود تکیه کنیم چرا که اگر این دو مکمل یکدیگر شوند، شاهد رشد و اعتلای فرهنگی خواهیم بود.