نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: جهاد دانشگاهی کانون امیدی برای مردم به شمار می‌رود چرا که همواره از این سازمان انقلابی خبرهای خوب و امیدوارکننده در حوزه‌های مختلف می‌شنویم.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین؛آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه قزوین در دیدار مسئولان جهاد دانشگاهی قزوین که ظهر روز ۱۵ مردادماه در دفتر امام‌جمعه قزوین برگزار شد، با تأکید بر اینکه اعضای جهاد دانشگاهی فرزندان ایمان و تقوا هستند و باید قدردان آن باشند، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی کانون امیدی برای مردم به شمار می‌رود چرا که همواره از این سازمان انقلابی خبرهای خوب و امیدوارکننده در حوزه‌های مختلف می‌شنویم.

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را می‌توان عصاره ۴۰ سال تجربه انقلاب دانست که تمامی نهادها و سازمان‌ها و مسئولان مختلف نظام از جمله جهاد دانشگاهی می‌توانند از آن بهره‌برداری کنند. 

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: توجه به سه کلیدواژه مهارت، اشتغال و رونق تولید می‌تواند شعار جهاد دانشگاهی باشد چرا که با تکیه‌بر آن می‌توان زمینه رونق را در جامعه ایجاد کرد. 

وی با بیان اینکه آدم‌های بیکاری که توانایی و مهارتی ندارند در صورت اشتغال هم بازخورد مثبتی نخواهند داشت ازاین‌رو مهارت افزایی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین کارهایی که جهاد دانشگاهی بر آن تمرکز دارد بسیار حائز اهمیت است. 

این مسئول تقوا را مهم‌ترین و مشهورترین کلیدواژه دین دانست و گفت: متأسفانه تقوا که عقل را دانا و اراده را توانا می‌کند، بسیار مظلوم و مجهول و مهجور واقع‌شده است در حالی که روی آوردن به تقوا درهای بسته را باز می‌کند.

وی اضافه کرد: دانایی و آگاهی و توانایی  دو خروجی جدی تقوا  است و می‌توان آن را بهترین کالای صادراتی برای تمام مردم جهان برشمرد چرا که از دروازه تقوا  افراد بسیاری می‌توانند وارد دین شوند. 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: خداوند در قرآن کریم زیربنای همه سلامتی‌ها را توسل به ذکر می‌داند و آیه «الا به ذکر الله تطمئن القلوب» مصداقی بر این اصل است لذا اگر کسی به این درجه برسد بسیاری از گرفتاری‌های روحی و جسمی خود را حل خواهد کرد ازاین‌رو پسندیده است در قالب‌های علمی این موارد مورد بررسی علمی قرار بگیرد.

وی عنوان کرد: فرقان میوه تقوا  است و امام علی (ع) با تأکید بر لزوم رعایت تقوا می‌فرماید «آدم باتقوا هیچ حرف و‌ کاری را بدون قصد بیان نمی‌کند»، ازاین‌رو داشتن قصد و هدف باعث حرکت هوشمندانه از مبدأ به مقصدی خاص از کوتاه‌ترین راه می‌شود. 

این مسئول ادامه داد: داشتن قصد و هدف موجب افزایش قدرت تشخیص و انتخاب احسن ما می‌شود لذا جهاد دانشگاهی می‌تواند با تکیه‌بر تقوا در عرصه‌های مختلف در شناخت بیشتر استفاده کند. 

وی خطاب به اعضای جهاد دانشگاهی یادآور شد: بکوشید به‌حق تقوا دست پیدا کنید و بدین واسطه برای همه الگو باشید ازاین‌رو به دست‌اندرکاران جهاد دانشگاهی توصیه می‌کنم عملکرد خود با دیگر استان‌های هم‌ردیف خود مقایسه و نقاط ضعف خود را کاهش و نقاط قوت را نیز پررنگ‌تر کنید. 

امام‌جمعه قزوین با تأکید بر اینکه نباید دین را محدود به مسجد کرد و بعد  با آن کاری نداشت، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه یعنی علم و ‌دانش را بامعرفت و ایمان عجین کنیم و در گرفتاری‌های مختلف از جمله عرصه‌های علمی آن را به کار ببریم.

آیت‌الله عابدینی در پایان خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله که معرفت و دانش و علم ما مشکل‌گشای دین و ‌دنیای ما باشد و گامی برای خدمت بیشتر به خلق‌الله قرار بگیرد.