ژوژمان طراحی دوخت و لباس در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین؛ ژوژمان‌های طراحی دوخت و لباس دانشجویان گروه هنر طراحی لباس و دوخت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قزوین در حال برگزاری است.

در این ژوژمان‌‎ها که به مدت دو روز دیروز و امروز برگزار می‌شود دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی رشته‌های دوخت و طراحی لباس طرح‌ها و آثار نهایی خود را در حوزه طراحی و دوخت لباس آقایان و بانوان شامل انواع لباس اجتماعی، مجلسی و منزل ارائه کردند.

این دوره از ژورمان‌ها براساس موضوع مشخص شده و الهام گرفته از نگاره‌های دوره صفوی در نظر گرفته شده بود و طرح‌های ارائه‌شده براساس المان‌های داده‌شده توسط اساتید در قالب تصویرسازی مد و الگوسازی، دوخت و رودوزی‌های سنتی طراحی شده و تلاش شده در برش‌ها و طراحی‌های مختلف از این المان‌ها بهره‌برداری شود.

پارچه و رنگ پیشنهادی طرح ارائه‌شده در شناسنامه طرح‌های دانشجویان این مرکز بازگو شده تا بتوان آن‌ها را به صورت طبقه‌بندی شده به تولیدکنندگان عرضه کرد.

قرار است طرح‌ها و لباس‌های دوخته‌شده در تاریخ ۲۶ تیرماه داوری شود و آثار برگزیده در هفتمین نمایشگاه مد و لباس جهاد دانشگاهی قزوین به نمایش عمومی گذاشته شود.

این نمایشگاه روز ۳۱ تیر تا سوم مردادماه در نگارخانه تماشا واقع در ساختمان فرهنگ و هنر نبش میدان میرعماد برگزار خواهد شد.