هشتمین دوره‌ مناظرات دانشجویی با شرکت ۲۴ تیم روز گذشته به کار خود پایان داد و گروه «مدافعان فرهنگ» از دانشگاه فرهنگیان‌ به مقام نخست رسید.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین؛مرحله‌ نهایی مناظرات دانشجویی عصر امروز در سالن اجتماعات دانشکده‌ علوم انسانی برگزار و گروه‌های اول تا چهارم مشخص شدند.

در این مسابقات دو گروه «میقات» و«آیتار» با گزاره «مفاسد اقتصادی در ایران ناشی از فرصت طلبی مسئولین است» به ارائه نظرات موافق و مخالف خود پرداختند و در نهایت گروه میقات موافق این گزاره توانست در مقابل گروه آیتار به برتری برسد.

در مرحله نهایی این دوره که گزاره آن «شعار مرگ بر … (کشورهای مشروع)، جایگاه دیپلماسی ایران را در نظام بین‌الملل تضعیف می‌نماید» بود، گروه «راحیل» از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و «مدافعان فرهنگ» از دانشگاه فرهنگیان قزوین به مناظره پرداختند که در پایان گروه «مدافعان فرهنگ» توانست در مقابل گروه «راحیل» به برتری برسد.

بنابراین گروه «مدافعان فرهنگ» رتبه‌ نخست را کسب و مبلغ ۱۰میلیون ریال به عنوان جایزه دریافت کرد، گروه «راحیل» با کسب رتبه‌ دوم و دریافت مبلغ هشت میلیون ریال، گروه «میقات» با کسب رتبه‌ سوم و دریافت مبلغ چهار میلیون ریال و گروه «آیتار» با کسب مقام چهارم و دریافت مبلغ چهار میلیون ریال در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند و سه تیم نخست به مرحله‌ کشوری راه یافتند.

در مراسم اختتامیه «فرشاد پیله‌چی» رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: ما اعتقاد داریم آینده‌سازان کشور دانشجویان هستند؛ پس باید به آن‌ها فضا بدهیم تا مطالبات خود را بیان کنند و مناظرات بستری است تا یاد بگیریم نظرات مخالف را محترم بشماریم.

وی افزود: اگر جوانان بخواهند آینده خود را بسازند باید از دوران دانشجویی خود بیشترین بهره را ببرند لذا مناظرات می‌تواند به‌عنوان یک تجربه برای آنان باشد و ما از مسئولین استان قزوین انتظار داریم بیشتر به این قبیل مسابقات توجه کنند.

این مناظرات برای هشتمین بار و با همت جهاددانشگاهی استان قزوین و به میزبانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از روز بیست و پنجم فروردین ماه آغاز شد و عصر امروز به کار خود پایان داد.