دوازده تیم در مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات ملی مناظره به رقابت پرداختند و درنهایت شش تیم به مرحله یک‌چهارم نهایی راه پیدا کردند.

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر؛مرحله یک‌هشتم نهایی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره در استان قزوین برگزار شد و درنهایت شش تیم به مرحله یک‌چهارم نهایی این دوره از مسابقات راه یافتند.

این دوره از مسابقات در استان قزوین با مناظره گروه‌های «آیتار» و «نطق برتر» با گزاره «تعدد و تکثر جناح‌ها به نفع حکومت است» آغاز شد که در پایان این رقابت گروه «آیتار» به مرحله بعدی راه پیدا کرد.

دو گروه «رایان» و «میقات» نیز با گزاره «مشکلات اقتصادی اصلی‌ترین علت آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها است» با هم به رقابت پرداختند که درنهایت گروه «میقات» با پیروزی بر تیم مقابل راهی مرحله بعد شد.

تیم‌های «آرمان» و «کد ۲۳۳» نیز با گزاره «افزایش استفاده از شبکه‌های اجتماعی مجازی بر رشد جامعه مدنی تأثیرگذار است» به مناظره با هم پرداختند که گروه «کد ۲۳۳» به مرحله بعد راه یافت و در مناظره بین تیم‌های «مرسل» و «مدافعان فرهنگ» با گزاره «عدم برخورد با پدیده قاچاق ناشی از قدرت عاملان آن است» نیز تیم «مدافعان فرهنگ» راهی مرحله بعدی شد.

تیم «راحیل» نیز با گزاره «در صورت عدم بازگشت آمریکا به برجام مذاکره با این کشور برخلاف منافع ملی است» با پیروزی بر تیم «اتاق آسمان» به مرحله بعد راه یافت و در رقابت بین تیم‌های «تحول» و «منادیان سلامت» نیز با گزاره «وجود مدارس استعدادهای درخشان مغایر با عدالت آموزشی است» تیم «منادیان سلامت» برنده این رقابت شد.

به گزارش ایسنا، شش تیم راه یافته به مرحله یک‌چهارم نهایی این دوره از مسابقات در مرحله استانی سه‌شنبه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.