کتاب «آشنایی با مواد و مصالح ساختمانی»، نوشته دکتر مهدی مهدی‌خانی (عضو هیأت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)) و علی فرهادی توسط انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شد.

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر؛ علی دل زنده مدیراجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی با اعلام این خبر افزود:با توجه به اهمیت شناخت مواد و مصالح و فرآورده‌های ساختمانی و عمرانی و پیشرفت‌های اخیر در تولید فرآورده‌های جدید و کاربرد آنها در سیستم‌های جدید ساختمانی و فعالیت‌های عمرانی و تدوین استانداردهای جدید، ویژگی‌ها و مشخصات فنی مصالح و کاربرد انواع مصالح ساختمانی در این مجموعه گردآوری شده است. تمرکز این کتاب بر ارائه سرفصل‌هایی از درس مصالح ساختمانی است. از ویژگی‌های این کتاب سادگی بیان، ارائه قدم‌به‌قدم مطالب، بیان مطالب لازم در هر مورد و جامع بودن مطالب است و سعی شده که در هر موضوع، مطالب مورد نیاز و به‌روز و تمامی نکاتی که برای شناخت مصالح لازم است، گردآوری شود. این کتاب می‌تواند مورد استفاده اساتید و دانشجویان رشته‌های مرتبط با مهندسی عمران و معماری و مهندسان گرامی قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین،کتاب «آشنایی با مواد و مصالح ساختمانی» با شمارگان هزار نسخه در ۵۴۴ صفحه به بهای ۴۵۰۰۰ تومان از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شده است.