کتاب «پایه‌های برنامه‌ریزی خطی»، نوشته دکتر محمدرضا انصاری عضو هیأت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) توسط انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شد.

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر؛ علی دل زنده مدیراجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی با اعلام این خبر افزود:این کتاب، مقدمه‌ای بر کاربردها، بحث‌های نظری و الگوریت‌های مطرح در برنامه‌ریزی خطی را ارائه می‌دهد. تأکید ما بر استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته، چگونگی استفاده از مباحث نظری برای تفسیر نتایج و به‌ویژه ارائه مباحثی در رابطه با پیاده‌سازی مؤثر روش‌ها است. به‌طورکلی سعی شده است که توسعه مباحث با استفاده اندک از مفاهیم اساسی صورت گیرد تا به این ترتیب، درک ایده‌های اصلی روش‌های ارائه‌شده راحت‌تر باشد. همچنین سعی شده که مباحث طوری بیان شود که ایده‌های کلی یک الگوریتم عمومی بهینه‌سازی در برنامه‌ریزی خطی و یا غیر خطی را بیان کند.

وی ادامه داد:در پایان هر بخش کتاب، تمرین‌های خوبی گنجانده شده است تا بتوان از آنها به‌عنوان منبعی مناسب برای آموزش برنامه‌ریزی خطی در دوره کارشناسی و یا تحصیلات تکمیلی استفاده نمود.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین،کتاب «پایه‌های برنامه‌ریزی خطی» با شمارگان هزار نسخه در ۳۳۶ صفحه به بهای ۴۹۰۰۰ تومان از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شده است.