رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد پست‌های سازمانی دستگاه‌های اجرایی قزوین خالی است و با برگزاری هرساله این آزمون درصدد رفع این کمبود هستیم.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین؛ابوالفضل یاری ، تصریح کرد: در ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی قزوین سه هزار و ۵۰۰ نفر شرکت کردند که درنهایت از این تعداد ۷۷ نفر پذیرفته می‌شوند، پذیرفتگان باید دانش‌آموخته مقطع کارشناسی و بالاتر باشند و جذب دیپلم در دستگاه‌های اجرایی نداریم.

وی افزود: پست‌ها و عناوین رشته‌های شغلی ۱۳ دستگاه اجرایی در آزمون مشخص است و افراد با توجه به آن در آزمون شرکت کردند، مرحله اصلی پذیرش نیرو همین آزمون است و در مرحله بعدی مصاحبه حضوری برای بررسی و تأیید صلاحیت حضور در دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین اظهار کرد: در حال حاضر ۴۰ درصد پست‌های سازمانی دستگاه‌های اجرایی قزوین خالی است و با جذب این افراد کمبود نیرو برطرف نمی‌شود، اما در حال حاضر پست‌های سازمانی خالی با نیروهای قراردادی پرشده است.

وی تأکید کرد: هرسال آزمون‌های استخدامی با توجه به نیازهای سازمان برگزار می‌شود و تعدادی نیروی موردنیاز جذب می‌شود.

یاری بابیان اینکه امور اجرایی ششمین آزمون فراگیر بر عهده جهاد دانشگاهی بود، تأکید کرد: طبق بازدیدی که انجام دادم نحوه اجرایی آزمون مطلوب و مورد تأیید بود و آزمون کاملاً بر اساس دستورالعمل برگزار شد، مشکلات موجود صرفاً در حوزه دیر رسیدن داوطلب یا همراه نداشتن مدارک شناسایی بود که تا حد ممکن مساعدت صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: نتایج آزمون اردیبهشت‌ماه سال ۹۸ اعلام و از فصل بهار کارهای اجرایی مربوط به آن صورت می‌گیرد