رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین گفت: برای احداث پروژه مجتمع تحقیقاتی جهاددانشگاهی بودجه ملی و اعتبار استانی جذب کردیم اما برای ساخت پروژه کافی نیست و نیاز به کمک خیرین سلامت داریم.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین؛فرشاد پیله‌چی در ویژه‌برنامه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و چهاردهمین سالگرد تأسیس جهاددانشگاهی استان قزوین که صبح امروز در مرکز آموزش کوتاه‌مدت جهاد دانشگاهی استان قزوین برگزار شد، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی قزوین در بهمن ۸۴ تأسیس‌شده است و ۱۴ سال باهدف خدمت‌رسانی به مردم در عرصه‌های مختلف درمانی و پژوهش در استان خدمت‌رسانی کرده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی، افزود: جهاددانشگاهی ۳۸ سال در کشور فعال است، دو دانشگاه، ۲۵ پژوهشکده ازجمله پژوهشکده رویان، ۳۱ واحد استان، مراکز علمی کاربردی ازجمله مراکز فعال در جهاددانشگاهی است.

رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین اظهار کرد: جهاددانشگاهی قزوین نسبت به سایر مراکز ازلحاظ زمان تأسیس مجموعه‌ای جدید است که توسط جوانان اداره می‌شود، میانگین سنی افراد شاغل در جهاد دانشگاهی ۳۵ سال و نتیجه اعتماد به جوانان است.

وی بیان کرد: اگرچه مجموعه جهاددانشگاهی از جوانان تشکیل‌شده است اما سعی می‌کنیم با استفاده از تجربه و مشورت بزرگان خدمت خوبی ارائه دهیم، در حال حاضر جهاد دانشگاهی استان قزوین دارای ۵ ساختمان شامل حوزه ستادی، درمانی، مرکز آموزشی و حوزه معاونت، علمی کاربردی و آموزش بلندمدت و پروژه کتاب ۸ است و امیدوار به آینده تلاش می‌کند.

پیله‌چی خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی از معدود رویش‌های انقلابی است که از ۶ بخش مستقل اداری و پشتیبانی، فرهنگی، پژوهش، آموزشی، علمی کاربردی و تجاری‌سازی فناوری و اشتغال تشکیل شده است.

وی تأکید کرد: در جهاددانشگاهی قزوین میزان فعالیت بانوان بیشتر از آقایان است به‌طوری‌که در حال حاضر ۵۷ درصد آمار فعالین در جهاددانشگاهی را بانوان تشکیل می‌دهند.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد قزوین با اشاره به برنامه‌های آینده جهاد دانشگاهی واحد قزوین، تصریح کرد: تأسیس مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی در دو بخش درمانی و پژوهشی ازجمله برنامه‌های آینده جهاددانشگاهی است در همین راستا زمینی ۱۰ هزار متری در جوار بیمارستان ولایت داریم که در دو فاز تکمیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مجتمع تحقیقاتی ۱۰ هزار متری است که ۵۰۰۰ متر آن برای امور درمانی و ۵۰۰۰ متر آن برای امور پژوهشی در نظر گرفته‌شده است، که در بخش درمانی می‌توانیم به استان‌های مجاور نیز خدمات مناسب ارائه دهیم.

پیله چی یادآور شد: برای این پروژه بودجه ملی و اعتبار استانی جذب کردیم اما برای ساخت پروژه کافی نیست و نیاز به کمک خیرین داریم، در استان به غربالگری سرطان نیاز داریم که این مرکز می‌تواند کمک خوبی باشد و از خیرین می‌خواهیم که در این حوزه مشارکت داشته باشند.