نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: مردم به جهاد دانشگاهی چشم امید بستند چراکه جهاد دانشگاهی عظمت انقلاب و به ثمر رسیدن آن را نشان می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین؛آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در ویژه‌برنامه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و چهاردهمین سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی استان قزوین که صبح امروز همراه با افتتاح ساختمان جدید مرکز آموزش های کوتاه مدت جهاددانشگاهی استان قزوین در این مرکز برگزار شد، تصریح کرد: موفقیت‌های جهاد دانشگاهی برای مردم اهمیت دارد و یکی از بخش‌های جذاب مردم در حوزه خبری جهاد دانشگاهی است.

وی افزود: پرسنل جهاد دانشگاهی واحد قزوین را جوانان تشکیل داده است، اگرچه هیچ‌کدام در زمان انقلاب نبودند اما چشم امید ما هستند و مردم به آن‌ها امید بستند، جهاد دانشگاهی واحد قزوین نسبت به انقلاب نهادی نوپا است بنابراین باید رمز و راز موفقیت را دنبال کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: عوامل متعددی در رسیدن به موفقیت تأثیرگذار است اما آنچه باید موردتوجه قرار بگیرد مسائل معنوی است، پیروزی انقلاب اسلامی متکی بر سه اصل ایمان، وحدت و رهبری بود ما نیز باید از این اصول حمایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ایمان و وحدت همیشه وجود داشته است اما آنچه باعث پیروزی انقلاب شد و یک حلقه وصل محسوب می‌شود، مسئله رهبری است؛ با رهبری در برابر یکی از قدرتمندترین صاحبان نظامی دنیا پیروز شدیم و آن‌ها را وادار به پذیرش شکست کردیم، پیروزی و استمرار انقلاب نتیجه امداد غیبی به پشتوانه آیات نورانی قرآن کریم است.

عابدینی تأکید کرد: همواره علم با عمل کامل می‌شود و روایت متعددی در این حوزه وجود دارد، باید باور کنیم که علم منشأ الهی دارد و از ناحیه خداست، خدا علم را به انسان می‌دهد، ما می‌توانیم اصطلاحات را حفظ کنیم ولی آن علم نیست بلکه منظور ما علم مفید است.

وی خاطرنشان کرد: اگر تاکنون قدمی برداشته و هر دردی درمان شده است نتیجه همان بخش اندک علم مفید است، وقتی باور کردیم علم منشأ الهی و قرآنی دارد، می‌توانیم به علم مفید دست‌یابیم، علم مفید را کسی درک نمی‌کند مگر پاکان بنابراین برای دستیابی به علم مفید باید به آیات الهی مراجعه کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: شیخ بهایی درواقع همکار ما است و می‌توانیم بگوییم که جهاد دانشگاهی میراث شیخ بهایی است چراکه شیخ بهایی دارای خلاقیت و نوآوری بود و امام خمینی (ره) بین ما و شیخ بهایی رابطه برقرار کرد.

وی تصریح کرد: ما زمانی در علم موفق و پیشرو می‌شویم که یاد خدا از دل به جوشش دربیاید و در قلم جاری شود؛ اگر چرتکه بیندازیم و فرمولی پیش برویم عقب هستیم اما اگر سوار بر ویژگی‌های معنوی شویم گوی سبقت را بردیم.

عابدینی یادآور شد: همه عالم مشغول تسبیح خداوند هستند و از طرفی همه این عالم لشکریان خدا هستند، در هر عرصه‌ای از عرصه علمی اگر با وضو و مخلص باشم فرق می‌کند و با یاد خداوند می‌توانیم به قله‌های علم دست‌یابیم.