رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: عنصر ایثار و آرمان‌طلبی به همراه عناصر مادی را وقتی در جوانان به هم نزدیک کنیم، مسیر پیشرفت خیلی سریع طی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین؛ روز گذشته فرشاد پیله‌چی رئیس جهاددانشگاهی قزوین با علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور در محل این سازمان دیدار کرد.

پیله‌چی در این دیدار با تأکید بر حوزه پژوهشی جهاددانشگاهی به‌عنوان مهم‌ترین بخش این مجموعه بیان کرد: در جهاددانشگاهی پژوهش‌ها باید کاربردی بوده و پیوست عملی و اقتصادی داشته باشد، مانند رویان و دیگر اتفاقاتی که در مراکز جهاددانشگاهی سراسر کشور رخ داده است.

وی افزود: ما نیز در قزوین در حوزه پژوهشی فعالیت‌های ویژه‌ای داشتیم که مرکز خدمات تخصصی هنر و معماری یکی از این موارد است، همچنین در بخش درمانی، مرکز درمان ناباروری با توصیه دانشگاه علوم پزشکی راه‌اندازی شده که بیش از ۶۰۰ فرزند در این مرکز متولدشده‌اند.

پیله‌چی با اشاره به دیگر حوزه‌های درمانی عنوان کرد: با کمک دانشگاه علوم پزشکی به حوزه سرطان ورود کردیم و در آینده‌ای نزدیک مرکز غربالگری را با همکاری بیمارستان ولایت راه‌اندازی خواهیم کرد.

رئیس جهاددانشگاهی قزوین به پتانسیل استان اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه سند آمایش علم و فناوری استان توسط تیم جهاددانشگاهی تدوین شده است، به کمک همین سند موضوعات مختلف پژوهشی را رصد کردیم و با توجه به اینکه مراکزی همچون چشمه نور در قزوین واقع شده ، آمادگی جهاددانشگاهی قزوین را برای همکاری با این مجموعه اعلام میکنیم.

علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه این دیدار با اشاره به جنگ‌های صورت گرفته در گذشته بین اعراب و اسرائیل و شکست‌های اعراب گفت: با مطالعه‌ای که بر روی این جنگ‌ها داشتم به این تحلیل رسیدم که عامل اصلی پیروزی ایمان به خدا بوده است زیرا در عکس‌های منتشرشده از سربازهای اسرائیلی مناجات با تورات دیده می‌شود ولی در سنگرهای اعراب که مسلمان هم بودند مشروبات الکلی و کتاب‌ها و مجلات مبتذل دیده می‌شد.

وی با اشاره به انقلاب اسلامی ایران ادامه داد: این انقلاب با ایمان به خدا به پیروزی رسید و با این انقلاب توقع داریم که کشور به مدارج بالا برسد، زیرا که انقلاب بستر آن را آماده کرده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی به جوانان اشاره کرد و افزود: عنصر ایثار و آرمان‌طلبی به همراه عناصر مادی را وقتی در جوانان به هم نزدیک کنیم، مسیر پیشرفت خیلی سریع طی خواهد شد و به دلیل عدم وجود مدیریت صحیح، پیشرفت سریع نیز اتفاق نیفتاده است.

صالحی با اشاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی اظهار کرد: کار شما در جهاددانشگاهی بسیار سخت است زیرا باید در کار پژوهشی شما ثروت و کسب آن دیده شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پایان با استقبال از فعالیت جهاددانشگاهی قزوین در موضوع هسته ای  یادآور شد: در قزوین یکسری فعالیت‌ها در حوزه هسته‌ای در حال انجام است و شما باید به دنبال فعالیتی باشید که به کار بیاید و مفید باشد و ما حمایت کامل خود را این فعالیت های اعلام می کنیم و آماده همکاری با آن مجموعه انقلابی هستیم.

پس‌ازاین دیدار پیله‌چی به همراه معاونین خود از برخی بخش‌های سازمان انرژی اتمی ایران بازدید کردند.