دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: آسیب‌های اجتماعی مختص گروه خاصی نیست و ممکن است همه ما را نشانه بگیرد، قشر دانشگاهیان نیز از این قاعده مستثنی نیستند، بنابراین دادگستری می‌تواند در زمینه آشنایی بیشتر قشر دانشگاهی با آسیب‌های اجتماعی با جهاد دانشگاهی تعامل داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین، محمد قاسمی دادستان عمومی و انقلاب قزوین در دیدار فرشاد پیله‌چی با وی اظهار کرد: در بعد آسیب‌های اجتماعی بر اساس قانون قوه قضاییه وظایف خاص پیشگیری از جرائم را برعهده دارد، بخشی از این وظیفه بر عهده دادستان است و دادستان به‌عنوان مدعی‌العموم باید چشم بیماری جامعه باشد.

وی ادامه داد: درباره پرونده‌های خصوصی شاکی وجود دارد اما درباره پرونده‌هایی که شاکی خصوصی وجود ندارد دادستان وظیفه دارد با علت آسیب مبارزه کند تا در راستای احقاق حقوق مردم جامعه قدم بردارد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: تعامل دادگستری با جهاد دانشگاهی قزوین علاوه بر ورود به حوزه مشترک دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج می‌تواند در زمینه آموزش به دانشجویان باشد.

وی ابراز کرد: آسیب‌های اجتماعی مختص گروه خاصی نیست و ممکن است همه ما را نشانه بگیرد، قشر دانشگاهیان نیز از این قاعده مستثنی نیستند، بنابراین دادگستری می‌تواند در زمینه آشنایی بیشتر قشر دانشگاهی با آسیب‌های اجتماعی با جهاد دانشگاهی تعامل داشته باشد.

قاسمی در پایان تأکید کرد: منافع این تعاملات بیش از اینکه برای سازمان‌ها و ارگان‌ها باشد برای عموم جامعه است چراکه این موضوع درواقع گام برداشتن در زمینه پیشگیری است.

 

ناباروری یکی از دلایل مهم طلاق زوجین در شهر قزوین

 

فرشاد پیله‌چی رئیس جهاددانشگاهی واحد قزوین در این دیدار  که در محل دادسرای قزوین برگزار شد، با اشاره به نرخ بالای ناباروری در استان قزوین اظهار کرد: مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی ذیل معاونت پژوهشی باهدف کاهش مشکلات اجتماعی راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی با بررسی آسیب‌های اجتماعی شهر قزوین، ازجمله موضوع طلاق به این نتیجه رسیده است که موضوع ناباروری یکی از دلایل مهم طلاق زوجین در شهر قزوین است.

رئیس جهاددانشگاهی واحد قزوین با اشاره به معاونت آموزشی جهاددانشگاهی، اضافه کرد: در حال حاضر بیش از ۱۱ گروه آموزشی در این مرکز وجود دارد که با محوریت دوره‌های اشتغال‌زا و مهارتی در حال فعالیت هستند و علاوه بر این مرکز آموزش پتانسیل و آمادگی برگزاری دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج را به‌منظور کاهش آمار طلاق دارد.

پیله‌چی در این دیدار دو کتاب «مکارم الاخلاق» و «زیبایی تصویر در صحیفه سجادیه» که از کتاب‌های منتشرشده در انتشارات جهاددانشگاهی قزوین است را به دادستان قزوین اهدا کرد و افزود: ازجمله فعالیت‌های مرکز انتشارات جهاددانشگاهی  چاپ و انتشار نشریات و کتب، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب است.