کتاب «راهنمای طراحی فضاهای شهری» نوشته نوید پاک‌نژاد توسط انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان قزوین، علی دل زنده مدیراجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی با اعلام این خبر افزود: در این کتاب ضمن بیان مفاهیم و گردآوری تئوری‌ها و نظریات مختلف در حوزه شهرسازی به بیان نمونه‌های جهانی پرداخته شده است تا امکان درک و مقایسه رویکردها و برخوردها در فضاهای شهری مختلف را برای مخاطب امکان‌پذیر سازد.

وی عنوان کرد: این راهنما تنها به بیان مجموعه دستورالعمل‌ها برای ارتقاء فضای شهری نمی‌پردازد و در کنار آن با بیان تئوری‌ها و نظریات سعی در زمینه‌سازی برای امکان تفکر درباره دیگر عواملی که شاید در این کتاب عنوان نشده را فراهم می‌آورد..

دل زنده اظهار کرد: ارتقاء کیفیت زندگی از اهداف اصلی طراحی و برنامه‌ریزی شهری است و هدف اصلی در این جلد از راهنمای طراحی فضاهای شهری، ارتقاء کیفیت زندگی با طراحی فضاهای امن شهری است..

مدیراجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین گفت: این کتاب در۵ فصل به جایگاه امنیت در معماری و شهرسازی ایران ،تجارب طراحی فضاهای امن شهری،امنیت فضاهای شهری در نگاه نظریه‌پردازان،بررسی تئوری‌های مطرح در امنیت فضاهای شهری و راهنمای طراحی می پردازد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین، کتاب «راهنمای طراحی فضاهای شهری» با شمارگان هزار نسخه در ۱۱۸ صفحه به بهای ۲۴۰۰۰ تومان و در قطع خشتی از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شده است.