رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین گفت: جهاددانشگاهی تمام فعالیت‌های خود را با پیوست اشتغال‌زایی و با رویکرد کاربردی و مهارتی انجام می‌دهد و همین امر دستگاه‌های دولتی را ترغیب می‌کند تا با مجموعه جهاددانشگاهی همکاری گسترده داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین؛ فرشاد پیله‌چی ظهر امروز در جلسه‌ای با حضور اعضای شورای عالی استان قزوین بابیان پیشینه جهاددانشگاهی در کشور تصریح کرد: جهاددانشگاهی با توجه به محروم بودن از بودجه جاری دولتی، تمام فعالیت‌های خود را با پیوست اشتغال‌زایی و با رویکرد کاربردی و مهارتی انجام می‌دهد و همین امر دستگاه‌های دولتی را ترغیب می‌کند تا با مجموعه جهاددانشگاهی همکاری گسترده داشته باشند.

وی تأکید کرد: جهاددانشگاهی دارای ۶ بخش مستقل شامل معاونت پشتیبانی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی بوده و علاوه بر آن نیز دارای مراکز ستفا و علمی کاربردی است.

رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین با اشاره به معاونت آموزشی و مرکز آموزش کوتاه‌مدت افزود: در حال حاضر بیش از ۱۱ گروه آموزشی در این مرکز وجود دارد که با محوریت دوره‌های اشتغال‌زا و مهارتی در حال فعالیت هستند.

وی همچنین با اشاره به درصد بالای طلاق در استان به دلیل ناباروری خاطرنشان کرد: مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی ذیل معاونت پژوهشی باهدف کم کردن مشکلات اجتماعی راه‌اندازی شده است و همچنین آزمایشگاه خون با تعرفه دولتی و نمایندگی بانک خون بند ناف نیز در کنار آن فعالیت می‌کنند.

پیله‌چی به شیوع سرطان در استان اشاره کرد و یادآور شد: مجوزهای لازم جهت راه‌اندازی مرکز درمان سرطان پستان کسب‌شده و در این حوزه درمانی نیز ورود کرده‌ایم.

رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین به دو پروژه مهم جهاد اشاره و تشریح کرد: مجموعه جهاددانشگاهی درصدد راه‌اندازی ساختمانی است که تمام خدمات خود را تجمیع کند و به‌زودی کلنگ زنی این مرکز صورت می‌گیرد؛ همچنین پروژه کتاب زبان eight بر اساس منویات مقام معظم رهبری تعریف‌شده که کتب آموزشی زبان انگلیسی به‌صورت بومی در قزوین توسط مجموعه جهاددانشگاهی قزوین در حال تدوین است.

پیله‌چی در پایان گفت: با توجه به تفاهم صورت گرفته توسط شورای عالی استان‌ها و جهاددانشگاهی کشور، انتظار داریم حمایت‌های لازم از سوی شورای عالی استان قزوین جهت گسترش خدمات جهاددانشگاهی در کل استان صورت گیرد.

 علی نوری رئیس شورای‌عالی استان قزوین در پایان جلسه با اشاره بر لزوم آموزش به اعضای شوراهای شهر در استان ابراز امیدواری کرد تا از خدمات جهاددانشگاهی در حوزه آموزش بهره لازم را ببرند.