منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قزوین گفت: دستگاه‌های اجرایی باید هرچه بیشتر از همکاری با جهاددانشگاهی بهره مند بشوند.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین، منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در دیدار با فرشاد پیله چی رئیس جهاد دانشگاهی قزوین، این مجموعه را یک نهاد علمی، پژوهشی و کاربردی خواند و عنوان کرد: گره‌هایی در دستگاه‌ها اجرایی وجود دارد که با همکاری بیشتر جهاددانشگاهی مرتفع می‌شود.
وی افزود: در حال حاضر دستگاه‌های اجرای توان کسب اعتبارات پژوهشی را ندارند و در این مورد جهاددانشگاهی می‌تواند کمک زیادی برای دستگاه‌ها باشد.
حبیبی با اشاره به نیروی جوان و پرنشاط جهاددانشگاهی گفت: تیم جوان، پرنشاط و باانگیزه جهاد، انگیزه ما را مضاعف می‌کند تا دستگاه‌ها را در اجرای مأموریت‌ها هرچه بیشتر به سمت جهاد هدایت کنیم.
معاون استاندار در پایان نسبت به بازخوردهای درمان ناباروری در جهاددانشگاهی قزوین ابراز رضایت کرد و تأکید بر توسعه این حوزه را خواستار شد.

به دنبال مهارت افزایی شهروندان هستیم
فرشاد پیله‌چی رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از دستاوردهای جهاد دانشگاهی در سطح کشور و استان قزوین، به فعالیت جهاد دانشگاهی استان در حوزه‌های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی، تجاری‌سازی فناوری و اشتغال و نیز علمی کاربردی اشاره کرد و افزود: ما همواره تلاش کردیم تا بتوانیم در حوزه مأموریت‌هایی که بر عهده گرفتیم اثرگذار باشیم و فعالیت‌های خویش را با دقت و با رویکرد جهادی پیش ببریم.
وی عنوان کرد: بخشی از فعالیت‌های معاونت پژوهش جهاد دانشگاهی روی موضوع درمان متمرکزشده و ما در بخش‌هایی وارد شدیم که احساس کردیم در استان خلأ وجود دارد، برای مثال امروز در استان قزوین از هر پنج زوج یک زوج درگیر مشکل ناباروری هستند و ما در مرکز تله مدیسین درمان ناباروری جهاد دانشگاهی تلاش می‌کنیم تا مشکلات ناباروری را درمان کنیم و خدمات درمانی ارائه دهیم.
پیله‌چی اظهار کرد: همچنین در حوزه آموزش نیز با تکیه‌بر دوره‌های مهارت محور و اشتغال‌زا تلاش کردیم شهروندان استان را با مهارتی تازه آشنا کنیم و به کسانی که در حوزه‌ای مشغول کار هستند و یا در پی فراگیری مهارتی هستند تا کسب‌وکار خود را توسعه دهند، مهارتی متناسب آموزش دهیم و یا دوره‌هایی برگزار کنیم که بتوانند وارد بازار کار و اشتغال شوند.