رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین با صدور پیامی به مناسب هفته دفاع مقدس عنوان کرد: این روزهای ارزشمند را گرامی می‌داریم و توشه‌ی خود را از انبوه درس‌های بزرگ آن برخواهیم داشت و جهادگرانه برای حل مشکلات امروزمان به پیش خواهیم رفت و می‌دانیم که این وعده خداست: « إِن تَنصُرُواْ اللَّهَ یَنصُرْکُمْ».

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان قزوین، فرشاد پیله چی رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین با صدور پیامی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقاس تقارن این هفته با ایام عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را یادآور حرکت پیوسته و اثرگذار کاروان حسینی و جاری بودن پیام امام حسین(ع) در طول تاریخ و زمان ها دانست.

متن این پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی

سی و یکم شهریور ماه، آغاز هفته دفاع مقدس و یادآور رشادت، ایثار و ازخودگذشتی سربازان دلیری است که به امر رهبر فرزانه و بزرگ خود، در راه دفاع از میهن اسلامی از زندگی و هرآنچه داشتند گذشتند و تعبیر روشنی از آیه «الَّذینَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا فِی سَبیلِ اللَّهِ بأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَهً عِنْدَ اللَّهِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْفائِزُونَ»* شدند.

روزگار محنت بار و سخت حمله‌ی دشمن بعثی به خاک کشورمان با رنج‌ها و مصیبت‌های فراوان مردم سرزمین‌مان به ویژه مرزنشینان غیور همراه بود و اگر رشادت‌ها و از جان‌گذشتن‌های دلاوران این آب و خاک نبود، اگر رهبری مقتدای دوران امام خمینی(ره) نبود، هرگز امنیت و آسایش امروز مرزهای کشورمان را شاهد نبودیم.

بدون شک دفاع مقدس صحنه بروز بزرگ‌ترین تجربه‌ی جهاد، مدیریت جهادی و خودباوری ملی و اسلامی بود و تا پیروزی حق علیه باطل پیش رفت و نشان داد هرکجا عزم و اراده پولادین و مدیریت جهادی زیر سایه رهبری انقلاب وجود داشته باشد، نتیجه‌ای جز پیروزی و سعادت در پی نخواهد داشت.

تقارن این ایام مبارک، با ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) یادآور حرکت پیوسته و اثرگذار کاروان حسینی و جاری بودن پیام امام حسین(ع) در طول تاریخ و زمان‌ها است، این روزهای ارزشمند را گرامی می‌داریم و توشه‌ی خود را از انبوه درس‌های بزرگ آن برخواهیم داشت و جهادگرانه برای حل مشکلات امروزمان به پیش خواهیم رفت و می‌دانیم که این وعده خداست: « إِن تَنصُرُواْ اللَّهَ یَنصُرْکُمْ».

*قرآن کریم/ توبه/۲۰