رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین به مناسبت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا گفت: سردار سلیمانی در راه تحقق آزادی انسان‌ها از یوغ استکبار جهانی و ایجاد وحدت برای رهایی از این اسارت به شهادت رسید.

دکتر علی فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین به مناسبت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا گفت: سردار سلیمانی در راه تحقق آزادی انسان‌ها از یوغ استکبار جهانی و ایجاد وحدت برای رهایی از این اسارت به شهادت رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر فتح طاهری با اشاره به شخصیت سردار سلیمانی تصریح کرد: حجم جمعیتی که برای تشییع شهید سلیمانی حاضرشده بودند گویای شخصیت این شهید است، زبان قاصر ما نمی‌تواند شخصیت برجسته و والای سردار را توصیف کند. ثمره خون سردار وحدت و انسجامی بود که در آن روز تاریخی در بین مردم ایجاد شد.

وی افزود: اخلاص و فروتنی از بارزترین ویژگی‌های سردار سلیمانی است، سردار سلیمانی دغدغه خدمت به مردم را داشت و مردم با مواجهه با سردار سلیمانی گویا با شهیدرجایی، شهید باهنر و نیروهایی که در ابتدای انقلاب شخصیت منحصربه‌فردی داشتند مواجه شدند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین اظهار کرد: تشییع شهید سلیمانی نشان داد که افراد از هر طیف یعنی اصلاح‌طلب و اصولگرا در خارج و داخل کشور در مقابل شخصیت عظیم و ملی این شهید نتوانستند مقاومت کنند و سر فرود آوردند، همه مردم تأیید کردند که سردار سلیمانی با اخلاص و وطن‌پرستی درراه خدمت به جامعه فعالیت داشت.

وی یادآور شد: خون شهید سلیمانی وحدت و انسجام را در بین مردم ایجاد کرد، مردم هم نشان دادند که اگر فردی باشد که از تمام زندگی خودش برای خدمت به مردم بگذرد مردم حول محور او می‌گردند و حاضر نیستند با هیچ نیروی داخلی و خارجی مصالحه کنند و می‌توان گفت مردم به ارزش‌های شهید سیلمانی وفادار بودند.

دکتر فتح طاهری بیان کرد: در هر زمانی که مردم با مشکلاتی روبه‌رو شوند اگر احساس کنند افراد متولی جامعه مانند شهید سلیمانی هستند مطمئن باشید که در مقابل هیچ ابرقدرتی سر فرود نمی‌آورند، همه مردم و مسئولین باید سردار سلیمانی را الگوی خود قرار دهند.

وی تأکید کرد: حضور سردار سلیمانی برای افرادی که حامی استکبار بودند قابل‌تحمل نبود، نباید انتظار داشته باشیم که کشورهایی مانند عربستان به حاج قاسم روی خوش‌نشان دهند، اما با شهادت سردار مردم جهان دریافتند که در یک‌گوشه دنیا به نام ایران که داعیه خدمت به مظلومان را دارد شخصی مانند سردار سلیمانی است که بدون هیچ چشمداشتی به مردم خدمت می‌کند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین اظهار کرد: شهادت سردار سلیمانی بین مردم مسلمان و غیرمسلمان جهان این وحدت و علاقه‌مندی را ایجاد کرد مردم غیرمسلمان که اعتقادی به اسلام نداشتند ولی آزاده بودند در مقابل شخصیت شهید سلیمانی سر تعظیم فروآوردند.

وی خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی آزادی انسان‌ها از یوغ استکبار جهانی و خدمت‌رسانی به مردم مظلوم را پیگیری می‌کرد، سردار سلیمانی به دنبال ایجاد یک نوع وحدت برای رهایی از این اسارت بود که این امر نشان‌دهنده بصیرت سردار سلیمانی است که تا حد زیادی توانسته بود در این مسئله موفق شود.