در راستای اجرای تفاهم نامه تسهیلات بانک صادرات ایران با دانشگاه آزاد اسلامی، نشستی با حضور دکتر حمیدی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین و روانبخش یزدانی مدیر شعب بانک صادرات استان قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این نشست که به میزبانی این دانشگاه برگزار شد، مقدمات اجرای تفاهم نامه مذکور مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت تا اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین بتوانند هرچه سریع تر از این تسهیلات بهره مند شوند.

مدیر شعب بانک صادرات استان قزوین با اشاره به پرداخت تسهیلات ویژه این بانک به اعضای هیات ‌علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس تفاهم‌نامه با این دانشگاه در قالب طرح فرهیختگان، گفت: اعضای هیات ‌علمی می‌توانند تا سقف پنج میلیارد ریال، کارکنان تا سقف سه میلیارد ریال و دانشجویان به تفکیک مقاطع تحصیلی بین ۵٠ تا ۴٠٠ میلیون ریال با ارائه معرفی‌نامه دانشگاه از تسهیلات بانک صادرات ایران با نرخ سود هشت درصدی بهره‌مند شوند.

روانبخش یزدانی ادامه داد: اعضای هیات‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند تسهیلات خود را در قالب خرید، ساخت و تعمیر مسکن و همچنین خرید کالا با اقساط ۶٠ ماهه در قالب عقد مرابحه، فروش اقساطی و مشارکت مدنی با نرخ سود هشت درصدی از بانک صادرات ایران دریافت کنند.

وی افزود: کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی نیز می‌توانند برای تعمیر مسکن و خرید کالا در قالب عقد مرابحه، تسهیلات تا سقف سه میلیارد ریال با اقساط حداکثر ۶٠ ماهه و  با نرخ سود هشت درصدی از بانک صادرات ایران دریافت کنند.

یزدانی اظهار داشت: دانشجویان مقطع کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز بابت کمک هزینه پرداخت شهریه ثابت و متغیر خود می‌توانند تا سقف ۵٠ میلیون ریال با اقساط ٢۴ ماهه از تسهیلات این بانک استفاده کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی تا سقف ١٠٠ میلیون ریال با اقساط ۴٨ ماهه و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا سقف ١۵٠ میلیون ریال با اقساط ٣۶ ماهه از این تسهیلات برخوردار خواهند شد. دانشجویان مقطع دکتری نیز می‌توانند از این تسهیلات با نرخ سود هشت درصدی تا سقف ۴٠٠ میلیون ریال با اقساط ۴٨ ماهه استفاده کنند.

  • دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، آبروی استان است

مدیر شعب بانک صادرات استان قزوین در ادامه پس از بازدید از مجتمع خوابگاهی و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، گفت: این دانشگاه، مجموعه ای بسیار ارزشمند و آبروی استان قزوین است.

یزدانی تصریح کرد: به دلیل شرایط کاری خود تاکنون توفیق خدمت در چند استان را داشته ام، اما واقعا مجموعه ی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را در سطح کشور و در میان مراکز آموزشی دولتی و غیردولتی بی نظیر دیدم و به همین دلیل همراه با تعدادی از همکاران، بازدیدِ طولانی و مفصلی از این مجموعه داشتیم و لذت بردیم.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی ویژه ی استان و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، اظهار داشت: هزینه های خوبی در این مجموعه انجام شده و شرایط و امکانات کم نظیری فراهم آمده که می تواند برای رشد استان قزوین کمک کننده باشد.

مدیر شعب بانک صادرات استان قزوین افزود: پیشتر تعریف دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را زیاد شنیده بودیم و امروز از نزدیک آن را مشاهده کردیم و امیدواریم بتوانیم با اجرای طرح فرهیختگان و سایر خدمات قابل ارائه، دین خود را نسبت به مراکز آموزشی و به خصوص این دانشگاه ادا کنیم.

شایان ذکر است، در این بازدید مهندس مولاوردی مدیر روابط عمومی، مهندس کاکاوند سرپرست حوزه ریالی و مهندس علیخانی رئیس شعبه شهید بابایی بانک صادرات استان قزوین، مهندس یزدانی را همراهی می کردند.