مراسم گرامی داشت اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، چهلمین روز شهادت دکتر محسن فخری زاده و یادبود آیت اله مصباح یزدی، با حضور سردار جعفر جهروتی زاده، از فرماندهان دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم که در سالن ورزشی امینی این دانشگاه و با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین، حجت الاسلام و المسلمین علی صفی خانی معاون فرهنگی و دانشجویی، استادان، کارکنان و دانشجویان برگزار شد؛ سردار جعفر جهروتی زاده از فرماندهان دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت در سخنانی ضمن تسلیت ایام فاطمیه و با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان سردار حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس، گفت: اگر رشادت های شهید سلیمانی و هم رزمانش نبود؛ الان در داخل خاک ایران مشغول جنگیدن با داعش بودیم.

وی در ادامه با اشاره به دلایل حضور مستشاری ایران در کشورهای منطقه، افزود: یاری رساندن به کشورهای مسلمان منطقه، حفظ تمامیت ارضی ایران، درخواست کشورهای منطقه از ایران برای حضور نظامی در کشورشان و دفاع از حرم اهل بیت (ع) از مهم ترین اهداف و دلایل حضور مستشاری ایران در کشورهای منطقه است.

فرمانده دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت سپس به بیان خاطراتی از رشادت های شهید سلیمانی پرداخت و اظهار داشت: شهید سلیمانی تشنه شهادت بود و به دلیل اینکه در دوران دفاع مقدس از قافله ی شهدا جا ماند؛ بسیار ناراحت و اظهار بی تابی می کرد و بارها از خداوند درخواست شهادت داشت. به حق هم خداوند پاداش رشادت های این بزرگوار را با شهادت به دست شقی ترین فرد یعنی ترامپ خبیث عطا فرمودند.

وی یادآور شد: شهید سلیمانی دنبال پست، مقام، درجه و جناح بازی های سیاسی نبود و همیشه سعی می کرد از این مسائل خود را دور کند؛ در دوران دفاع مقدس و حضور در جبهه مقاومت همیشه در عملیات ها شخصا حضور مستقیم داشت.

سردار جهروتی زاده افزود: اگر فداکاری های شهدا نبود ما الان آرامش و امنیت را در کشور مشاهده نمی کردیم؛ پس باید سعی کنیم تا ادامه دهنده راه شهدا باشیم، چرا که آنان به گردن ما حق دارند.

وی در پایان با اشاره به عدم تعرض دشمنان به کشورمان گفت: رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، توان بالای نظامی و وجود سردارانی هم چون شهید سلیمانی، باعث شده که دشمن جرات تعرض به کشورمان را نداشته باشد.

اجرای سرود توسط گروه دانش آموزی مرآت، مداحی، اهدای لوح تقدیر به خانواده های شهدای مدافع حرم (شهیدان حمید سیاهکالی مرادی و عباس آسمیه) و اهدای هدیه به سردار جعفر جهروتی زاده به پاس رشادت های ایشان در دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت از دیگر برنامه های این مراسم بود.

شایان ذکر است؛ این مراسم به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.