داوران رویداد شتاب «مدیریت پسماند» از میان ۴۲ ایده مطرح شده سه ایده برتر این رویداد را معرفی کردند.

رویداد شتاب «مدیریت پسماند» که توسط باشگاه استارتاپ و کارآفرینی قزوین‌آپ وابسته به مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قزوین و با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین برگزار شد روز دوشنبه ۱۵ دی‌ماه پس از ۳ مرحله داوری با معرفی ایده‌های‌ برگزیده به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین؛ در مرحله نهایی این رویداد تیم داوری پس از بررسی ۲۰ ایده پالایش شده از میان ۴۲ ایده، در نهایت ایده تیم «فَست دوز» را که توسط تیمی از تهران در زمینه بازیافت پسماندهای پارچه‌ای ارائه شده بود، به عنوان برترین ایده این رویداد معرفی کرد. همچنین ایده تیم «سبزشو» از قزوین با موضوع سیستم هوشمند تفکیک زباله با استفاده هوش مصنوعی، و ایده تیم «پاک شهر» از قم با طرح ایده مدیریت نوآوری در حوزه مدیریت پسماند به ترتیب به عنوان دومین و سومین ایده برتر انتخاب شدند.

سید حامد موسوی شال رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قزوین در گزارشی در خصوص برگزاری این رویداد گفت: رویداد مدیریت پسماند به عنوان یکی از دغدغه‌های جدی مدیریت شهری با استفاده از ظرفیت‌های علمی و تجربی باشگاه استارتاپ و کارآفرینی قزوین‌آپ و با هدف جلب ایده‌های برتر و حمایت از این ایده‌ها تا مرحله تجاری‌سازی توسط مجموعه مدیریت شهری و مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قزوین برگزار شد. وی با ابراز خرسندی از استقبال تیم‌های جوان و خوش فکر از سراسر کشور برای شرکت در این رویداد اظهار داشت: در این رویداد ۴۲ ایده مطرح شد که از لحاظ تنوع جغرافیایی، استان قزوین با ۲۵ ایده، استان تهران با ۵ ایده، استان‌های مرکزی، اصفهان، گیلان، آذربایجان شرقی هر کدام با ۲ ایده، و استان‌های البرز، قم و هرمزگان هر کدام با یک ایده مشارکت داشتند.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قزوین و مسئول برگزاری رویداد «مدیریت پسماند»، با بیان اینکه توانمندی تیم داوری از حیث سابقه علمی و تجربی، غنای این رویداد نوآوری را دو چندان کرده است، اظهار داشت: در تیم ۵ نفره داوری از اساتید دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و مدیران توانمند سازمان حفاظت محیط زیست استان و مدیریت پسماند شهرداری قزوین حضور دارند که همگی در این حوزه تحصیل و تجربه کسب کرده‌اند. وی پایان این رویداد را آغاز حرکت تیم‌های برگزیده دانست و تاکید کرد باشگاه استارتاپ و کارآفرینی قزوین‌آپ و مدیریت شهری قزوین از این ایده‌ها تا مرحله تبدیل به ثروت حمایت خواهد نمود.

گفتنی است در خاتمه این رویداد از تیم اول با اهدای هدیه نقدی سه میلیون تومانی، و از تیم دوم و سوم با اهدای جایزه دو و یک میلیون تومانی تقدیر شد.