به مناسبت سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، نشست علمی بررسی ابعاد حقوقی ترور فرمانده سپاه قدس با حضور قضات دادگستری، استادان و دانشجویان گروه حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این نشست که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در اتاق شورای آمفی تئاتر علامه رفیعی این دانشگاه برگزار شد؛ حجت الاسلام و المسلمین علی صفی خانی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در سخنانی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره سردار سلیمانی، اظهار داشت: با توجه به حضور استادان توانمند و دانشجویان علاقمند رشته حقوق در این دانشگاه و با توجه به ترور ناجوانمردانه سردار شهید سلیمانی، پیشنهاد برگزاری این جلسه مطرح و با موافقت و حمایت دکتر حمیدی سرپرست دانشگاه این نشست علمی برگزار شد.

وی افزود: دانشگاه ها به عنوان یکی از بدنه ‌های اصلی نظام محسوب شده و در راستای تبیین و آگاه‌سازی اقشار مختلف جامعه نقش ویژه ای را برعهده دارند؛ به همین منظور و با توجه به دغدغه استادان و دانشجویان، این دانشگاه به عنوان یکی از معدود دانشگاه ها برگزاری نشست بررسی ابعاد حقوقی ترور سردار سلیمانی را به عنوان چهره ارزشمند ملی و جهانی در دستور کار قرار داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه یادآور شد: سردار سلیمانی توانست داعش را که دست پرورده آمریکا و اسرائیل بود، از بین ببرد و با لطف و عنایت خداوند، رشادت های همرزمان این شهید بزرگوار، در حال حاضر امنیت در کشور برقرار است.

در ادامه دکتر امیرمسعود سلیمانی، از قضات دادگستری شهرستان قزوین و از استادان این دانشگاه، دکتر مهرنوش کیال، دکتر اسلام رجبعلی، دکتر حمزه محمدی از اعضای هیات علمی گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و چند تن از دانشجویان رشته ی حقوق این دانشگاه، به بررسی ابعاد حقوقی ترور شهید سردار سلیمانی به دست آمریکا از نظر قوانین دادگاه های داخلی و بین المللی پرداختند.

شایان ذکر است؛ این نشست به صورت مجازی و زنده از طریق شبکه های مجازی دانشگاه برای دانشجویان  قابل مشاهده بود.

گفتنی است؛ این مراسم به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و با همکاری کانون های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.