همزمان با ایام سالروز شهادت سردار دل ها، همایش پیاده روی به مناسبت گرامی داشت یاد و خاطره ی شهید سردار سلیمانی، با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از درب ورودی دانشگاه به سمت گلزار شهدای گمنام شهر قزوین برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم باشکوه، دکتر ناصر حمیدی سرپرست دانشگاه ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و با گرامی داشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم  سلیمانی، اظهار داشت: شهید سلیمانی و هم رزمانش در دوران جنگ تحمیلی و جبهه مقاومت با رشادت ها و نثار خون خود باعث ایجاد امنیت در کشور شدند. امروز در مزار شهدای گمنام ضمن تجدید پیمان با این شهدای بزرگوار، تلاش می‌کنیم تا در راستای اهداف و آرمان‌های این بزرگواران حرکت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به نیروهای جوان، گفت: ایشان همیشه نسبت به استفاده از نیروی جوان در کشور توجه ویژه‌ای داشته و دارند. نسل های گذشته در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس نقش خود را به خوبی ایفا کردند و نسل حاضر با دفاع از حریم ولایت و مجاهدت های علمی ادامه دهنده این مسیر خواهند بود.

دکتر حمیدی افزود: وظیفه جامعه دانشگاهی برای حفظ آرمان های امام (ره) و شهدا بسیار مهم و سنگین است؛ باید با تلاش، کوشش و مجاهدت‌های علمی، ضمن نقش داشتن در توسعه و پیشرفت کشور، ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

وی در پایان گفت: شهدا به گردن ما حق  بزرگی دارند؛ باید طوری عمل کنیم که در آن دنیا مدیون خون شهدا نباشیم، چرا که وامدار این بزرگواران هستیم.

شهدا همیشه نام شان جاویدان خواهد بود

 در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین در سخنانی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید سلیمانی گفت: شهدا با نثار خون مقدس و پاک خود، همیشه در این دنیا و آخرت، نامشان جاویدان خواهد بود.

 وی با تاکید بر اهمیت امانت داری، افزود: نظام و ولایت، امانت های شهدا در نزد ما هستند و باید با تلاش بسیار، ضمن حفظ این امانت ها و تلاش در سنگر علم و دانش، این امانت ها را به نسل آینده منتقل کنیم.

دانشجویان بهترین سفیران فرهنگی و ورزشی در جامعه هستند

حجت‌الاسلام و المسلمین علی صفی خانی، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز در سخنانی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا به خصوص شهدای گمنام، خطاب به دانشجویان اظهار داشت: دانشجویان بهترین سفیران فرهنگی و ورزشی در جامعه هستند و امروز ما به عنوان نمایندگان فرهنگی و ورزشی از طرف دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در گلزار شهدای گمنام حضور پیدا کردیم تا با آرمان‌های امام (ره) و شهدا تجدید پیمان کنیم.

وی افزود: ان شاء الله با لطف خداوند و شهدای گرانقدر طوری عمل کنیم که در آن دنیا شرمنده این بزرگواران نباشیم.

گفتنی است؛ غبار روبی مزار شهدا، مداحی و قرائت فاتحه از دیگر بخش های این مراسم بود که با همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی، معاونت توسعه مدیریت و منابع، تربیت بدنی، حراست، کانون های فرهنگی دانشجویی و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.