به منظور گسترش همکاری های علمی و صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان قزوین نشستی با حضور دکتر حمیدی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و هیات همراه با دکتر افضلی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این نشست که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و به میزبانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد، دکتر حمیدی ضمن تشریح برنامه های جاری دانشگاه و زیرساخت های صنعتی ایجاد شده و معرفی شرکت های دانش بنیان در مراکز رشد، به بیان اهداف و برنامه های آتی در زمینه توسعه همکاری های صنعتی پرداخت.

در ادامه دکتر افضلی ضمن قدردانی از برگزاری این نشست و ارائه ی آمارهایی از حوزه صنعت استان، پیشنهادهایی در زمینه های همکاری مشترک میان دانشگاه و صنعت و همچنین راهکارهایی به منظور توسعه این همکاری ها ارائه داد.

بحث و بررسی چگونگی افزایش تعاملات صنعت و دانشگاه و رفع معضلات و نیازهای صنعت از طریق دانشگاه از دیگر محورهای این نشست بود که راهکارهایی نظیر نشست های دو جانبه، انجام بازدیدهای میدانی، ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه صنعتی و بهره گیری از ابزارهای فناوری اطلاعات جهت تسریع در فرآیندهای صنعتی از سوی دو طرف پیشنهاد شد.

در پایان این نشست مقرر شد با تشکیل کارگروهی، زمینه های همکاری مشترک تدوین گردیده و در قالب تفاهم نامه ای با حضور مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت به امضای طرفین برسد.