عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس، گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۵۸۳ هزار نمونه آزمایشگاهی به روش PCR، از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که با بررسی این نمونه ها، ۱۶۶ هزار و ۴۷۰ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

همتی مطرح کرد: هم اکنون ۳۹۰ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند، علاوه بر این موارد ۱۰۲ بیمار نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین مجموع بهبودیافتگان بیماری کووید۱۹ را که از ابتدای شیوع تاکنون از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، ۱۶۲ هزار و ۲۵ نفر اعلام کرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه پنج هم استانی در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند، گفت: با افزوده شدن موارد جدید، تاکنون آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس به سه هزار و ۱۱۶ نفر رسیده است.

همتی تاکید کرد: روند افزایشی مبتلایان به کروناویروس در روز‌های گذشته به ویژه در شهرستان‌های جنوبی استان فارس، زنگ خطر آغاز موج چهارم کروناویروس در استان است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایان از هم استانی‌ها به ویژه در مناطق جنوبی استان فارس خواست تا ضمن پرهیز از عادی پنداری و سهل انگاری نسبت به جدی گرفتن پروتکل‌های بهداشتی، در کاهش آمار‌های ابتلا و جان باختن مبتلایان سهیم شوند.