در نشستی با حضور دکتر ناصر حمیدی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با دکتر حسن آصفی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در خصوص راهکارهای همکاری و تعامل دوجانبه در زمینه های علمی و آموزشی بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این نشست که با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در دفتر ریاست این دانشگاه برگزارشد؛ دکتر حمیدی در سخنانی با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر به افتخارات این دانشگاه در عرصه های داخلی و بین المللی اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از ثمرات انقلاب اسلامی بوده و این دانشگاه با توجه به کسب عناوین مختلف علمی، در سطح کشور و جهان مطرح می باشد.

وی در ادامه به دست آوردهای مراکز پیشرفته علمی و تحقیقاتی در این دانشگاه اشاره و بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با طراحی و ساخت ربات های پیشرفته در زمینه های ربات های پرنده، امدادگر، آتش نشان و ربات زیردریایی می تواند در حوادث طبیعی هم چون زلزله، وقوع آتش سوزی و حوادث دیگر، یاری رسان امدادگران باشد.

در ادامه دکتر حسن آصفی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در سخنانی با تشکر از دکتر حمیدی برای برگزاری این نشست گفت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان یکی از پرافتخار ترین دانشگاه های استان و کشور، باعث سربلندی استان قزوین در عرصه های علمی و فن آوری شده است.

وی در ادامه با اشاره به وجود مراکز تحقیقاتی پیشرفته و استادان فرهیخته در این دانشگاه، گفت: امیدواریم در آینده ای نزدیک با برگزاری جلسات مشترک در خصوص استفاده از توانمندی های علمی این دانشگاه در حوادث امداد و نجات، زمینه همکاری بیشتری را فراهم کنیم.

دکتر آصفی هم چنین افزود: جمعیت هلال احمر استان قزوین به عنوان جمعیت پایلوت و نمونه در کشور در نظر دارد تا با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین همایش علمی “سخنوران بشردوستانه” را با توجه به حضور دانشجویان نخبه و استادان فرهیخته و نیز با توجه به جایگاه بالای جهانی این دانشگاه برگزار کرده و با محوریت دبیرخانه علمی این همایش در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و ارائه آن به سازمان صلیب سرخ جهانی، ضمن دریافت مقالات داخلی و خارجی، زمینه ی بین المللی شدن این همایش را فراهم کند.

وی افزود: مطمئنا با برگزاری شایسته این همایش بین المللی می توان ایران را به عنوان یکی از کشورهای مطرح در زمینه ی حامی حقوق بشر در جهان معرفی کرد.

هم چنین در این جلسه در خصوص برگزاری دوره های آموزش کمک های اولیه برای دانشجویان و کارکنان این دانشگاه با همکاری کانون دانشجویی هلال احمر بحث و تبادل نظر شد.

شایان ذکر است؛ با توجه به تصدی پست رییس هیات دوچرخه سواری استان قزوین توسط دکتر آصفی، وی همکاری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را برای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در این رشته با توجه به  توانمندی و امکانات بالای ورزشی در این دانشگاه خواستار شد که با قول مساعد دکتر حمیدی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در خصوص توسعه این ورزش سالم در استان قزوین، مقرر شد همکاری بیشتری در این خصوص صورت گیرد.