مدیر کل نظارت، ارزیابی و بازرسی منطقه ۷ دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه ای فرا رسیدن چهل و دومین دهه فجر انقلاب اسلامی را تبریک گفته و بر حفظ دستاوردهای آن تأکید کرد.

 

متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَالْفَجْرِ وَلَیالٍ عَشْرٍ»

بی تردید ماندگار ترین و افتخارآمیز ترین برهه نظام اسلامی همین دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که تبلور وحدت و ولایت پذیری ملت ایران را در بهمن سال ۵۷ به نمایش گذاشته و استوار بر سه اصل ولایت پذیری و پیروی از امام امت، وحدت و جهاد فی سبیل الله توانست بنیان ۲۵۰۰ ساله سلطنت را در این مرز و بوم بخشکاند.

اغراق نیست اگر پیروزی انقلاب اسلامی را انفجار نور و یک معجزه الهی بدانیم چراکه در دوران ترویج تفکرات دنیوی در ممالک همسایه و دیگر نقاط جهان، مردی خدایی به نام امام خمینی (ره) منجی نه تنها ملت ایران بلکه همه امت اسلامی و آزادگان جهان شد به طوری که هنوز هم الگوی آزادگان جهان همان روح الله موسوی خمینی است.

آن روزها انقلاب اسلامی معادلات دنیای مادی را برهم زد و باید دانست که پیروزی این قیام در راه خدا جز با نصرت الهی و رهبری امام خمینی(ره) ممکن نبود. تردیدی نیست که این انقلاب کبیر مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و نشأت گرفته از نهضت عاشورای تداوم بخش راه حسینی است که انشاءالله تا قیام جهانی حضرت مهدی(عج) استمرار خواهد داشت.

نسل امروز لازم است بداند که انقلاب اسلامی اندیشه‌های الحادی لیبرال دموکراسی و کمونیسم را با ارائه مردم سالاری دینی به چالش کشید و بدون شک پیروزی انقلاب اسلامی ایران معادلات قدرت‌های بیگانه در منطقه حساس غرب آسیا را در هم شکست و دست نامشروع غرب در ایران را کوتاه کرد  به همین دلیل نیز از همان سال ۵۷ غرب و شرق علیه نهال نوپای جمهوری اسلامی قد علم کردند و اوج این هماهنگی غرب و شرق را در ۸ سال دفاع مقدس لمس کردیم.

اما امروز انقلاب اسلامی ایران پس از ۴۲ سال که از عمر پربرکت و افتخارآمیز آن می‌گذرد توانسته علی رغم همه تحریم ها و تهدیدات دشمنان ملت ایران، بیش از هر زمان دیگری جایگاه تاثیرگذار و تعیین‌کننده خود در عرصه تحولات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را تحکیم بخشد و با پیام الهام‌بخش و عزت‌آفرین خود موجب حرکت عدالت‌خواهی و آزادی‌خواهی ملت‌های ستمدیده و مظلوم جهان شود.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان فرزند این انقلاب در عرصه علمی کشور به عنوان بزرگ ترین دانشگاه حضوری جهان و مجموعه بازرسی منطقه ۷ این دانشگاه در پنجمین دهه از عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با کوله باری از تجربه از خدماتی که به تولید علم در کشور انجام داده است مفتخر است تا در این بهار آزادی یاد شهدای مبارزات انقلاب اسلامی با طاغوت، هشت سال دفاع مقدس، مدافعین حرم، شهدای هسته ای و علمی کشور را گرامی داشته و تأکید نماید در یک سال گذشته با ترور رجال نظامی و علمی کشور شهیدان سردار حاج قاسم سلیمانی و دکتر محسن فخری زاده عزم جامعه دانشگاهی کشور را برای مقابله با امپریالیسم و ایادی و نوکران آنها در منطقه به کار بسته و بار دیگر اعلام می دارد که راه برون رفت از هر برهه سختی، ولایت پذیری و تکیه بر اصول انقلاب اسلامی یعنی استقلال و آزادی است که در خودکفایی و امید نداشتن به غرب و شرق خلاصه می شود.