در مراسمی با حضور دکتر فاطمه محمدبیگی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، دکتر ناصر حمیدی، سرپرست دانشگاه، استادان، کارکنان و دانشجویان، جشن میلاد حضرت فاطمه (س)، گرامی داشت دهه مبارک فجر و جشن تکلیف تعدادی از فرزندان کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مسجد امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم دکتر فاطمه محمدبیگی، نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) و گرامی داشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی خورشید تابانی است که قطعا نور درخشان این انقلاب، چشم های مستکبرین جهان را کور خواهد کرد و خدا را شکر می کنیم که امروز به برکت جمهوری اسلامی شاهد بزرگ ترین پیشرفت های علمی در عرصه های مختلف در دنیا هستیم.

وی در ادامه با تشکر از دعوت مسئولان این دانشگاه برای سخنرانی در چنین ایام مبارکی، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان یکی از افتخارات استان و به عنوان دانشگاهی پیشرو در کشور و جهان مطرح بوده و با توجه به امکانات بسیار خوبی که در این دانشگاه ایجاد شده، مطمئنا هر بیننده و میهمانی با حضور در این دانشگاه، از وجود چنین دست آوردهایی شگفت زده و متحیر خواهد شد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تشکر از مدیریت قبلی این دانشگاه تصریح کرد: جا دارد از تلاش های دکتر موسی خانی برای ایجاد بسترهای مناسب در این دانشگاه تقدیر کنم و امیدوارم دکتر حمیدی به عنوان مدیری بسیجی و ارزشی، این دانشگاه را بیش از پیش در سطح کشور و جهان مطرح کنند.

دکتر محمدبیگی سپس صبر و استقامت مردم در برابر تحریم های خارجی را مثال زدنی دانست و خاطرنشان کرد: مردم عزیز ما با توکل به خداوند و توسل به اهل بیت (ع) با پایمردی و استقامتی مثال زدنی، حافظ خون شهیدان و پیروان راستین امام (ره) و مقام معظم رهبری بوده و هستند؛ مطمئنا اگر چنین تحریم های گسترده ای در کشور دیگری اتفاق افتاده بود؛ حکومت آن کشور از بین می رفت.

وی در ادامه با اشاره به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده گفت: با انتخاب شایسته ترین فرد و با تغییر تیم مدیریتی می توان امیدوار به رفع مشکلات مردم بود.

نماینده مردم قزوین، به مدیریت کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: در ارزیابی های بین المللی آمده است که اگر کشوری بتواند بیماری کرونا را به خوبی مدیریت کند؛ آن کشور می تواند در ترسیم آینده دنیا نقش مهمی ایفا کند. امروز شاهد افول قدرت های جهانی هم چون آمریکا و انگلیس هستیم، چرا که در باتلاق بیماری کرونا گیر کرده اند و روزانه چند هزار نفر از مردم خود را به خاطر سوء مدیریت از دست می دهند.

وی سپس به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص طرح فرزندآوری اشاره و خاطرنشان کرد: ایشان با داشتن افق بلندشان و با وجود شرایط بد اقتصادی، بارها نسبت به مساله اجرای طرح افزایش جمعیت در کشور به مسئولان اجرایی هشدار داده اند؛ اما متاسفانه به این توصیه ایشان توجه لازم صورت نگرفته است. با این وضعیت در آینده ای نزدیک به سمت اضمحلال جمعیتی حرکت خواهیم کرد و مشکلات فراوانی را در کشور شاهد خواهیم بود.

وی در پایان به نقش بانوان در فعالیت های اجتماعی اشاره کرد و یادآور شد: امام (ره) و مقام معظم رهبری همیشه به حضور زنان در فعالیت های اجتماعی تاکید داشته و دارند و بانوان ما می توانند در کنار فعالیت های مهمی هم چون همسرداری و فرزندآوری در فعالیت های علمی و فرهنگی نقش مهمی را در جامعه ایفا کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به حمایت های بیشتر نمایندگان مجلس نیاز دارد

در ادامه این مراسم دکتر ناصرحمیدی، سرپرست دانشگاه ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) و دهه مبارک فجر در سخنانی با خیر مقدم به دکتر محمدبیگی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی برای حضور در این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین جزو دانشگاه های اقتخارآفرین در کشور است اما در حال حاضر با توجه به کاهش دانشجو و کاهش درآمدهای غیر شهریه ای، برای تدوام این موفقیت ها نیاز به حمایت بیشتری از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی دارد.

وی در ادامه به رهبری داهیانه مقام معظم رهبری در پیشبرد امور در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: مطمئنا سیاست هایی که ایشان برای پیشرفت کشور ترسیم می کنند بسیار هوشمندانه و با افق و چشم انداز بالایی ترسیم شده و به همه جوانب اشراف کامل دارند. برهمه ما وظیفه است که در همه امور از منویات ایشان تبعیت کنیم.

دکتر حمیدی در پایان به تهمیدات و برنامه های درنظرگرفته شده برای رفاه حال بیشتر کارکنان این دانشگاه اشاره کرد و گفت: راه اندازی تعاونی مصرف و تعاونی مسکن ، اعمال مدارک تحصیلی و پرداخت حق تخصص و کارشناسی و اعطای وام به کارکنان از برنامه هایی است که تا قبل از پایان سال در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برای جبران زحمات کارکنان این دانشگاه اعمال خواهد شد.

دانشگاه آزاد اسلامی قزوین جزو دانشگاه های پیشرو در تحقق بیانیه گام دوم است

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین نیز در سخنانی با تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) و ایام الله دهه مبارک فجر به تاکیدات مقام معظم رهبری در اعتماد به نسل جوان اشاره کرد و گفت: نسل جدید استعداد و توان اداره کشور را دارا است به شرطی که به آنان اعتماد شود. مطمئنا با اعتماد به جوانان و تبعیت از مقام معظم رهبری از بحران های فعلی به خوبی عبور خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به مدیریت توانمند دکتر حمیدی در اداره این دانشگاه بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین جزو دانشگاه های پیشرو در تحقق بیانیه گام دوم است و با مدیریت قوی دکتر حمیدی در راستای تحقق بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری فعالیت های بسیار خوبی در این دانشگاه صورت گرفته است.

دکتر محبی در پایان خطاب به نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: از نماینده محترم و محبوب این شهر انتظار و درخواست داریم با پیگیری و تثبیت وضعیت سرپرستی در این دانشگاه، تداوم مدیریت قوی و هم چنین تداوم موفقیت های این دانشگاه در عرصه های ملی و بین المللی را باعث شوند.

مدیحه سرایی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) و اهدای جوایز به فرزندان دختر کارکنان این دانشگاه که به سن تکلیف رسیده بودند از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان با حضور مسوولان و و مدیران دانشگاه و دکتر فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در گلزار شهدای گمنام این دانشگاه، ضمن قرائت فاتحه با آرمان های امام (ره) و شهدای گرانقدر تجدید پیمان شد.