به مناسبت دهه مبارک فجر همایش کوه پیمایی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و در فضایی با نشاط و صمیمی، در منطقه کهنه باغستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، حجت الاسلام و المسلمین محمد محبی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین در این همایش ضمن تبریک روز زن و دهه مبارک فجر در سخنانی با تشکر از مسئولان برگزاری این برنامه، گفت: جا دارد از حمایت های دکتر ناصر حمیدی به دلیل برگزاری چنین رویدادهای ورزشی در این ایام مبارک، تقدیر و تشکر کنم. به طور حتم برگزاری چنین فعالیت های ورزشی برای کارکنان و استادان باعث ایجاد نشاط و تندرستی و افزایش کارایی می شود.

وی افزود: در دین مبین اسلام و روایات اهل بیت (ع) به ورزش و توجه به سلامت روح و جسم تاکید بسیاری شده و باید از معاونت فرهنگی دانشجویی، اداره تربیت بدنی و پشتیبانی دانشگاه برای برگزاری این همایش تقدیر و تشکر کنم و امیدواریم این برنامه ها به صورت منظم و مستمر برگزار شود.

حجت الاسلام و المسلمین محبی در ادامه به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و خاطر نشان کرد: برای به ثمر رسیدن این انقلاب هزینه های بسیاری صرف شده و اهدای خون و جان فشانی های مردم باعث شده که علی رغم همه مشکلات اقتصادی، پای این انقلاب بایستند.

وی یادآور شد: در مقایسه با انقلاب های دیگر، انقلاب اسلامی ایران در ابتدای راه هست و برای رفع مشکلات نیاز به صبر و شکیبایی بوده، هرچند در مقایسه با رژیم طاغوت در همه زمینه ها در جمهوری اسلامی، پیشرفت های بسیاری در کشور صورت گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین محبی در پایان با اشاره به نقش بانوان در عرصه های مختلف گفت: بانوان در زمان پیروزی انقلاب، دوران دفاع مقدس، سازندگی و در حال حاضر نقش بسیار پر رنگی در صحنه های انقلاب داشته اند و به همین دلیل دشمنان سعی دارند با تنزل جایگاه زن در جامعه و با ابتذال زنان، از این ایفای نقش بانوان در پیشرفت کشور جلوگیری کنند.

گفتنی است؛ در حاشیه این کوه پیمایی، کارکنان این دانشگاه، با تعدادی از طلبه های جوان مدرسه علمیه شیخ الاسلام قزوین یک دوره مسابقه طناب کشی برگزار کردند که در پایان تیم کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، این مسابقه را به نفع خود به پایان رساند.

شایان ذکر است؛ این همایش با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی، اداره تربیت بدنی و اداره پشتیبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.