کارگاه آموزشی با عنوان “نماز جماعت و برکات آن” ویژه مدیران و کارکنان با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در شبستان مسجد امام رضا (ع)  دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، حجت الاسلام و المسلمین جعفر مقصودی، معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه که تدریس این دوره برعهده داشت، ضمن تبریک ایام ولادت حضرت زهرا(س) و دهه مبارک فجر در سخنانی با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام، قرآن کریم و روایات نسبت به اهمیت موضوع نماز، گفت: طبق روایات، پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) همیشه نسبت به اقامه نماز به خصوص به صورت جماعت تاکید بسیاری داشتند و خداوند متعال در آن دنیا اول چیزی را که از بندگان خود مورد سوال قرار می دهد، نماز است.

وی سپس به تشریح آداب نماز پرداخت و یادآور شد: نماز هدیه معراج خداوند به پیامبر اکرم (ص) بود؛ هم چنین اضطرار و احتیاج به نماز در سعادت و کمال انسان از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است.

حجت الاسلام مقصودی در ادامه با اشاره به آثار و برکات نماز، نکاتی را پیرامون بالا بردن ارزش و معنای اقامه نماز بر اساس آیات قرآن و عوامل سستی در انجام فریضه نماز با توجه به دعای ابوحمزه ثمالی بیان کرد.

گفتنی است؛ این کارگاه آموزشی به همت ستاد اقامه نماز معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.