رئیس دانشگاه فرهنگیان قزوین گفت: مگر میشود که همان بستر اینترنتی که یک بزرگسال دسترسی دارد، دانش آموزان نیز از همان بستر استفاده کنند؟ حداقل انتظار این است که اینترنت پاک در دسترس دانش‌آموزان قرار بگیرد، این استاندارد جهانی است که در کشور ما به آن کمتر توجه شده است.

مراسم تکریم و معارفه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس بنت الهدی صدر قزوین با حضور صدیقی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان و کاظمی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین و دکتر مشهدی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان قزوین و با حضور جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان قزوین در این مراسم با اشاره به مسیر طی شده در طول انقلاب اسلامی گفت: روزی که دانشجویان سفارت آمریکا را در تهران تسخیر کردند خیلی ها نگران واکنش آمریکا بودند، اما زمانی که پایگاه عین الاسد آمریکایی ها را با خاک یکسان شد اعلام شد که این انتقام کافی نبوده و آمریکایی ها باید منتظر انتقام سختری باشند، این اراده قوی به دلیل قدرتمند بودن جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا گفت: امروز به قدرتی در دنیا تبدیل شده ایم که هرفردی که بخواهد در آمریکا رئیس‌جمهور شود باید موضع خود را با ایران مشخص کند.

وی افزود: اینکه امروز دشمنان ما بجای اینکه مانند صدام به ما حمله نظامی نمی‌کنند و درخواست می‌دهند پشت میز مذاکره بنشینند نیز از همین جایگاه قدرت کشور ما است وگرنه اگر کشور ضعیفی بودیم سرنوشت ما نیز مانند عراق و لیبی بود.

دکتر مشهدی در ادامه گفت: نهال انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا آبیاری شده است و بسیج میراث دار این خون ها است.

وی افزود: باید با استفاده بهینه و مطلوب از ظرفیت فضای مجازی بهره گرفت و اقدام به برگزاری جلسات روشنگری در این فضا پرداخت تا نسل جوان از دست آورد های انقلاب اسلامی آگاهی یابند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان قزوین با اشاره به حضور دانش آموزان در فضای مجازی گفت: یکی از مطالباتی که دانشجویان می‌توانند از وزیر ارتباطات داشته باشند طراحی سیم کارت های مخصوص دانش‌آموزان است.

وی افزود: مگر میشود که همان بستر اینترنتی که یک بزرگسال دسترسی دارد، دانش آموزان نیز از همان بستر استفاده کنند؟ حداقل انتظار این است که اینترنت پاک در دسترس دانش‌آموزان قرار بگیرد، این استاندارد جهانی است که در کشور ما به آن کمتر توجه شده است.

دکتر مشهدی با اشاره به اینکه فرهنگ استفاده از گوشی و اینترنت در بین دانش آموزان بعد از کرونا نیز وجود خواهد داشت گفت: باید به سمت تولید محتوای مناسب برای این نسل حرکت کنیم.

جایگاه نسل امروز دانشجویان دانشگاه فرهنگیان جایگاه مهم و تاثیر گذاری است

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین در ادامه این مراسم گفت: جایگاه نسل امروز دانشجویان دانشگاه فرهنگیان جایگاه مهم و تاثیر گذاری است، زیرا این نسل براساس گام دوم انقلاب از وظیفه خطیری برخوردار است .

وی افزود: تصور برخی این بود که کشور در ماجرای کرونا شکست خواهد خورد، اما با حضور نسل جوان و پرتلاش در عرصه مبارزه با کرونا، این میدان به مانند دوران جنگ تحمیلی به میدان پیروزی برای کشور تبدیل شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه فرهنگیان از سرمایه های ارزشمندی برخوردار است و این سرمایه ارزشمند حضور جوانان خوب و با انگیزه در این دانشگاه است.