جمعی از دانشجویان بسیجی استان قزوین در نامه‌ای به نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی خواستار پیوستن آنها به طرح شفافیت آراء شدند.

جمعی از دانشجویان بسیجی استان قزوین با صدور بیانیه‌ای، با ابراز تأثر از رد طرح شفافیت آرا در مجلس شورای اسلامی از نمایندگاناستان خواستند تا این بار به این طرح رأی موافق دهند.

در این نامه آمده است:

همانگونه که مستحضرید متأسفانه چندی‌پیش بود که طرح شفافیت آرا نمایندگان در مجلس یازدهم با اختلاف بسیار اندک رد شد و خیل عظیمی از مردم و دانشجویان و نخبگان را متأثر کرد.

شما بزرگوران که هم‌اکنون توفیق نمایندگی ولی نعمتان واقعی این انقلاب یعنی مردم را در یکی از قوی‌ترین و انقلابی‌ترین مجالس پس از انقلاب دارید می‌بایست کمر همت بر احقاق حقوق مردم شریف حوزه انتخابیه خود و عموم ملت ایران بسته و از هیچ تلاشی دریغ نکنید.

شفافیت می‌تواند علاج بسیاری از مشکلات مجلس از قبیل زدوبندهای سیاسی و لابی‌گری‌های غیراخلاقی، آرا نامعلوم، فرار از مسئولیتِ رأی‌های داده‌شده و… باشد. شفافیت در آرا، عملکرد، نامه‌نگاری‌ها و توصیه‌نامه‌های نمایندگان، عملکرد در کمیسیون‌ها و محتوای جلسات، شفافیت در حقوق، مزایا و امکانات رفاهی تعلق‌گرفته به نمایندگان، تحول در سیستم خودنظارتی مجلس شورای اسلامی و تغییر ساختار معیوب هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان و… از جمله مطالبات مردم در این زمینه است.

ما دانشجویان استان قزوین از شما مطالبه می‌کنیم که یک¬بار برای همیشه با پیوستن به طرح داوطلبانه شفافیت آرا نمایندگان مجلس با اعلام آرا خود به تمامی طرح‌ها و لوایح در مجلس شورای اسلامی، نامه‌ها و توصیه‌نامه‌ها همراه با ارائه مستندات دست خناسان و منافقین را قطع و مردم را به حق شرعی و قانونی خود که دانستن عملکرد وکلایشان در مجلس شورای اسلامی است برسانید.

و من الله توفیق

بسیج دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین
مرکز هم‌اندیشی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین
اندیشکده شهید شهریاری دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین
تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین
تشکل انجمن اسلامی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید بابایی قزوین
بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه‌ای بقیه‌الله الاعظم قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بوئین زهرا
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تاکستان
بسیج دانشجویی دانشگاه عالی تاکستان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آوج
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آوج
بسیج دانشجویی دانشگاه عالی بصیر
بسیج دانشجویی دانشگاه عالی کار
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور الوند