در جلسه ای با حضور حجت الاسلام و المسلمین حمزه شریفی دوست، مدیر امور اساتید گروه های معارف سازمان مرکزی و هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، طرح اندیشه تمدن ساز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این جلسه که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و در دفتر ریاست این دانشگاه برگزار شد؛ دکتر ناصر حمیدی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک رجب و ولادت حضرت علی (ع) در سخنانی با تشکر از حضور و قبول دعوت حجت الاسلام و المسلمین حمزه شریفی دوست، مدیر امور اساتید گروه های معارف دانشگاه آزاد اسلامی و هیات همراه در این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با عنایت و حمایت مرحوم آیت الله باریک بین، امام جمعه وقت قزوین و با زحمات دکتر موسی خانی، رییس اسبق این دانشگاه در سال ۷۱ تاسیس و راه اندازی شد و در حال حاضر با حضور ۱۷ هزار دانشجو  در استان و ۱۲ هزار دانشجو در این واحد در عرصه های علمی هم چون علوم رباتیک، بتن، صنایع و مدیریت افتخارات بسیاری را در کشور و جهان به دست آورده است.

وی افزود: در حال حاضر فارغ التحصیلان این دانشگاه به عنوان سفیران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در پست های کلیدی و حساس کشور منشا خیر و اثرگذاری هستند که این امر مایه مباهات و سربلندی برای این دانشگاه است.

دکتر حمیدی در ادامه با پیشگام بودن و پیشرو بودن این دانشگاه در اجرای بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین همیشه سعی کرده در همه زمینه ها پیشگام و پیشرو باشد و با توجه به اهمیت موضوع بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری با برگزاری جلسات مختلف با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان به تبیین این موضوع پرداخته است.

وی در ادامه گفت: امیدواریم به برکت برگزاری اجرای طرح اندیشه تمدن ساز در راستای اسلامی شدن و تمدن سازی در دانشگاه ها که از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری است؛ گام های بسیار خوبی برداشته شود.

دکتر حمیدی در پایان گفت: در همین راستا با پیشنهاد بنده و با موافقت حجت الاسلام و المسلمین دکتر خسروپناه، معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی و رییس هیات اندیشه ورز در سازمان مرکزی، دکتر رضا شعبان نژاد از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان، به عنوان ریس دفتر هیات اندیشه ورز در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین معرفی و منصوب شد.امیدواریم در راستای تبیین اندیشه های ناب مقام معظم رهبری در این راستا، فعالیت های خوبی صورت بگیرد.

اجرای طرح اندیشه تمدن ساز در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از روند خوبی برخوردار است

حجت الاسلام و المسلمین حمزه شریفی دوست، مدیر امور اساتید گروه های معارف دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه این مراسم با تشکر از دکتر حمیدی برای دعوت و حضور در این دانشگاه گفت: اجرای طرح اندیشه تمدن ساز در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از روند خوبی برخوردار است.

وی افزود: تدین و وجدان کاری استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی زبانزد است و به همین دلیل سعی کردیم مفاهیم کتاب مقام معظم رهبری ابتدا در این دانشگاه مطرح و در ادامه در دانشگاه های دیگر ترویج شود.

حجت الاسلام شریفی دوست در پایان گفت: اگر هم چون شهید سلیمانی نگاهی جهادی به امورات کشور داشته باشیم؛ می توان به بهترین نحو ممکن انجام وظیفه کرد.به همین دلیل اخلاص در عمل و تشخیص درست وظیفه باعث کارآمدی و اثربخشی در انجام امور خواهد شد.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد محبی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین در سخنانی ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک رجب و ولادت حضرت علی (ع) و خیر مقدم به دکتر شریفی دوست و هیات همراه گفت: اجرای طرح هایی هم چون طرح اندیشه تمدن ساز، زمینه آشنایی جامعه دانشگاهی را با اندیشه های نورانی مقام معظم رهبری فراهم می کند.

وی افزود: استادان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با توجه به اینکه مدت کمی از اجرای این طرح می گذرد؛ استقبال خیلی خوبی از طرح اندیشه تمدن ساز به عمل آورده اند و با تشکیل ۱۶ گروه در حال اجرای این طرح هستند.

حجت الاسلام محبی در پایان گفت: اندیشه و تفکر مقام معظم رهبری باید به عنوان موتور پیشران انقلاب مورد توجه قرار گیرد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین علی صفی خانی، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در سخنانی گفت: با توجه به حمایت دکتر حمیدی و حجت الاسلام محبی در جهت تحقق و رسیدن به تمدن نوین اسلامی در دانشگاه ها که از دغدغه های مقام معظم رهبری است؛ گام های خیلی خوبی در این دانشگاه برداشته شده است.

وی درپایان در خصوص کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن گفت: مقام معظم رهبری در این کتاب به خوبی نگاه آرمانی و رویکردی اجتماعی به مسائل را از دیدگاه قرآن بیان داشته اند.

در ادامه اعضای هیات رییسه و روسای دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص اجرای بهتر طرح اندیشه تمدن ساز بیان کردند.

در پایان با حضور مسوولان، دفتر هیات اندیشه ورز دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین واقع در حوزه ریاست واحد قزوین افتتاح شد.