در مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین حمزه شریفی دوست، مدیر امور اساتید گروه های معارف دانشگاه آزاد اسلامی، چگونگی اجرای طرح اندیشه تمدن ساز در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این بازدید یک روزه، حجت الاسلام و المسلمین حمزه شریفی دوست، مدیر امور اساتید گروه های معارف دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در جلسات مختلف در این دانشگاه، ضمن بازدید از روند اجرای طرح اندیشه تمدن ساز در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از نزدیک با دبیران، مربیان و استادان این طرح گفتگو کرد و در جریان روند اجرای این طرح قرار گرفت.

وی در جلسه هم اندیشی که با حضور مسوولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان قزوین در اتاق شورای جلسات سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی این دانشگاه و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسین حیدری، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان برگزار شد؛ ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک رجب و ولادت حضرت علی (ع) در سخنانی با تشکر از میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برای برگزاری این جلسات گفت: باید اندیشه های مقام معظم رهبری در اقشار مختف به خصوص قشر فرهیخته دانشگاهی تبیین و شناسانده شود.

حجت الاسلام حمزه شریفی دوست در ادامه با اشاره به اجرای طرح اندیشه تمدن ساز در دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: به دلیل شرایط کرونایی تصمیم گرفتیم تا با توجه به شرایط موجود و نیز استفاده از اثرگذاری فضای مجازی، طرح اندیشه تمدن ساز را به صورت مجازی برای استادان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار کنیم.

وی سپس به تشریح گزارشی از اجرای این طرح در کشور پرداخت و یادآور شد: تاکنون این طرح در ۳۱ استان کشور و با بیش از ۸۰۰ گروه مباحثاتی و با حضور فعال بیش از ۳ هزار استاد دانشگاه آزاد اسلامی شروع شده است.

حجت الاسلام حمزه شریفی دوست افزود: برای اجرای این طرح تصمیم گرفته شد تا کتاب “طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن” نوشته مقام معظم رهبری به عنوان کتاب مرجع و مبنای این طرح مورد توجه قرار بگیرد تا استادن این دانشگاه با اندیشه ناب و زلال معظم له از نزدیک آشنا شوند.

وی به محتوای این کتاب اشاره کرد و گفت: این کتاب بر مبنای پیاده سازی متن سخنرانی مقام معظم رهبری در سال ۱۳۵۳ در ماه مبارک رمضان و در مسجد امام حسن مجتبی در شهر مقدس مشهد و برای مردم و جوانان تدوین و ارائه شده است.

حجت الاسلام حمزه شریفی دوست یادآور شد: این کتاب تاکنون در چند استان توسط استادان معارف اسلامی به عنوان جایگزین درس اندیشه اسلامی تدریس شده که در میان استادان و دانشجویان ، رضایتمندی بالایی را به همراه داشته است.

وی در پایان به موضوعات این کتاب اشاره کرد و گفت: کتاب “طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن” مشتمل بر مباحث ایمان، توحید، نبوت و ولایت است و با اینکه در سال ۵۳ توسط معظم له ارائه شده، دارای مباحثی جدید و جذاب بوده و تعجب هر ناظری را بر می انگیزد.

در پایان مسوولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان قزوین، نظرات و پیشنهادات خود را برای اجرای این طرح بیان کردند.