رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین در مراسم اختتامیه رویداد شتاب (استارتاپی) موتور گیربکس کرکره برقی از برگزاری محدود دوره‌های کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.

مراسم اختتامیه رویداد شتاب (استارتاپی) موتور گیربکس کرکره برقی به همت مرکز آموزش علمی کاربردی نیرومحرکه قزوین و با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی، پارک علم و فناوری و گروه صنعتی نیرومحرکه در این مرکز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، دکتر فتح طاهری رئیس دانشگاه در این مراسم که با حضور دکتر مافی رئیس پارک علم و فناوری استان، دکتر حمزه‌ای قائم مقام توسعه فناوری گروه صنعتی نیرومحرکه و تیم‌های شرکت‌کننده در این رویداد برگزار شد، با بیان اینکه مرکز آموزش علمی کاربردی نیرومحرکه قزوین از جهات مختلف در سطح کشور نمونه است، اظهار داشت: این مرکز با در اختیار داشتن فضای فیزیکی وسیع، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های مجهز، نیروی انسانی متخصص و باتجربه در جوار صنعتی پیشرو قرار گرفته است که این شرایط، مرکز را به عنوان یکی از مراکز شاخص آموزش علمی کاربردی در سطح کشور بدل کرده است.

دکتر فتح طاهری با اشاره به اقدامات موثری که در جهت راه‌اندازی مرکز نوآوری وابسته به مرکز آموزش علمی کاربردی نیرومحرکه صورت گرفته است، افزود: همکاری سه جانبه دانشگاه جامع علمی کاربردی، پارک علم و فناوری استان و گروه صنعتی نیرومحرکه در تاسیس یک مرکز پیشرفته نوآوری در حوزه صنعت گیربکس نوید تشکیل قطب تحقیق و توسعه گیربکس کشور را در این مرکز می‌دهد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین با تشریح برنامه دانشگاه برای ایجاد دانشکده‌های تخصصی در سطح کشور خاطر نشان کرد: یکی از دانشکده‌هایی که اخذ مجوز آن در سطح وزارت علوم در حال پیگیری است دانشگده صنعت گیربکس است که با تغییر ساختار اداری و توسعه زیرساخت‌های مرکز آموزش علمی کاربردی نیرومحرکه محقق خواهد شد.

دکتر فتح طاهری با اعلام این خبر که دوره‌های کارشناسی ارشد به شکل محدود در دانشگاه جامع علمی کاربردی احیاء می‌شود، تصریح کرد: بعد از توقف چند ساله ارائه دوره‌های کارشناسی ارشد در دانشگاه، این دوره‌ها به شکل بسیار محدود در سطح ۵ مرکز ممتاز دانشگاه ارائه خواهد شد که خوشبختانه مرکز آموزش علمی کاربردی نیرومحرکه قزوین یکی از این مراکز است. وی افزود: البته برگزاری دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه جامع علمی کاربردی متفاوت از سایر دانشگاه‌ها بوده و در آن دانشجویان برای حل یکی از معضلات جاری بخش صنعت با تعریف پروژه‌ای مشخص از سوی صاحبان صنایع و تحت نظارت اساتید راهنما و کارشناسان متخصص بخش صنعت به فعالیت علمی و تحقیقاتی می‌پردازد و پس از کسب نتیجه در آن پروژه فارغ‌التحصیل می‌شوند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین در خاتمه، حضور رئیس و کارشناسان پارک علم و فناوری استان را در این رویداد شتاب نشانه همکاری صمیمانه دانشگاه و پارک علم و فناوری دانست و ابراز امیدواری کرد این ارتباطات گره‌ گشای بخشی از مشکلات جاری استان و کشور باشد.

در خاتمه این مراسم از میان طرح‌های ارائه شده، سه طرح نوآورانه برتر معرفی و با اهدای لوح تقدیر از صاحبان این ایده‌ها قدردانی شد.

گفتنی است از طرح‌های برگزیده رویداد شتاب (استارتاپی) موتور گیربکس کرکره برقی که در چهار موضوع طراحی محصول، تولید محصول و قطعات، بهینه‌سازی سیستم کنترل و توزیع و فروش برگزار شد، با استقرار در آزمایشگاه‌های مجهز مرکز نیرومحرکه و قرارگیری در زنجیره تامین حمایت خواهد شد.