نشست دبیران دانشجویی کانون های فرهنگی با حضور دکتر ناصر حمیدی، سرپرست دانشگاه در فضایی صمیمی و دوستانه و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزارشد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، این نشست که در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی این دانشگاه برگزار شد؛ دکتر حمیدی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک رجب و ولادت حضرت علی(ع) در سخنانی به اهمیت توسعه کانون های فرهنگی در دانشگاه اشاره کرد و گفت: بدون شک یکی از مهم ترین راه های برون رفت جامعه از رکود فرهنگی توسعه کانون های فرهنگی در دانشگاه ها است.

وی افزود: در جلسات مختلف فرهنگی در این دانشگاه بر این امر تاکید شده که برای گسترش فعالیت های فرهنگی باید بیش از ۱۰۰ کانون فعال در زمینه های مختلف و با رویکردهای متنوع داشته باشیم.مطمئنا برگزاری چنین جلساتی می تواند منشا خیر و تحول برای دانشجویان و دانشگاه شود.

دکتر حمیدی با اشاره به فرمایشات امام (ره) در خصوص اهمیت جایگاه دانشگاه ها تصریح کرد: ایشان در بیاناتشان در خصوص ویژگی دانشگاه خوب و بد تاکیدات بسیاری داشتند.در همین راستا دانشگاهی موفق است که از تمامی توانمندی های نیروی انسانی خودش به نحو احسن استفاده کند.

سرپرست دانشگاه، تجلی بروز توانمندی دانشجویان را در کانون ها، تشکل ها، مناظره ها و کرسی های آزاد اندیشی دانست و یادآور شد: در این فضا دانشجویان می آموزند که چگونه با یکدیگر صحبت کرده و تحمل شنیدن سخنان مخالف را در خود بالا ببرند.اگر این فضاها به خوبی در اختیار دانشجویان قرار بگیرد دیگر شاهد افزایش نرخ طلاق و دیگر ناهنجارهای اجتماعی در بین خانواده ها  نخواهیم بود.

وی سپس به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به جوانان گفت: ایشان بارها به مسوولان تاکید کرده اند که از جوانان غافل نشوید و با توسعه ی کانون های فرهنگی و کرسی های آزاد اندیشی، زمینه رشد و ارتقای آنان را فراهم کنیم.

دکتر حمیدی در ادامه با تشکر از فعالیت های فرهنگی در این دانشگاه گفت: از حجت الاسلام صفی خانی، معاون فرهنگی و دانشجویی و دکتر رضایی، مدیرکل فرهنگی دانشگاه برای ترسیم چشم انداز فرهنگی در این دانشگاه تقدیر و تشکر می کنم.امیدوارم در آینده ای نزدیک با از بین رفتن بیماری منحوس کرونا، شاهد حضور همه دبیران دانشجویی کانون های فرهنگی در دانشگاه باشیم.

وی افزود: به عنوان مسئول این دانشگاه اعلام می کنم؛ در این دانشگاه برای انجام فعالیت های فرهنگی همه گونه حمایت معنوی و مادی وجود دارد و دانشجویان بدون دغدغه به دنبال تحقق برنامه های فرهنگی خود در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین باشند.

سرپرست دانشگاه در پایان دانشجویان را سفیران فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین دانست و گفت: باید شرایط فعایت کانون های فرهنگی به گونه ای باشد که به عنوان مرکز نشاط و امید آفرینی باعث جذب بیشتر دانشجویان شود.

تشکل ها و کانون های فرهنگی باید به دنبال استقلال و آزادی خواهی باشند

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین علی صفی خانی، معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک رجب و ولادت حضرت علی(ع) در سخنانی با تشکر از حمایت های دکتر حمیدی برای تحقق برنامه های فرهنگی در این دانشگاه گفت: تشکل ها و کانون های فرهنگی باید به دنبال استقلال، آزادی خواهی، آرمان گرایی و مطالبه گرایی باشند و ما در این دانشگاه از این تشکل ها همه گونه حمایت مادی و معنوی لازم را خواهیم داشت.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه افزود: دانشگاه ها جزو بدنه های اصلی این نظام هستند و دانشجویان به عنوان بازوان پرتوان می توانند در انجام امور به مدیران دانشگاه کمک کنند.

در پایان دبیران دانشجویی کانون های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در فضایی صمیمی و دوستانه، نظرات و پیشنهادات خود را برای پیشبرد بهتر فعالیت های فرهنگی در این دانشگاه بیان کردند.