جلسه کمیسیون تخصصی شورای مدیریت فعالیت های اقتصادی دانش بنیان با حضور دکتر ناصر حمیدی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و اعضای این کمیسیون و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در دفتر ریاست این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این جلسه دکتر حمیدی، ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک رجب و ولادت حضرت علی(ع) در سخنانی با تاکید بر تسهیل روند تجاری سازی طرح های محصول محور گفت: سیاست جدید دانشگاه این است که از طرح های محصول محور حمایت کرده و روند تجاری سازی این طرح ها را برای درآمدزایی تسهیل و آسان کند.

وی افزود: طرح های پژوهشی محصول محور که از سوی استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ارائه می شود باید به صورت اسناد مکتوب ثبت و تحویل مراکز رشد و فن آوری دانشگاه شده تا روند دریافت مجوزهای بعدی برای تجاری سازی، تولید انبوه و درآمدزایی با سرعت بیشتری صورت گیرد.

دکتر حمیدی تصریح کرد: برای طرح های پژوهشی که خواهان کمک مالی و معنوی دانشگاه هستند ابتدا بایستی نیاز سنجی و مخاطب سنجی صورت بگیرد و با توجه به فرهنگ و نیاز مردم، محصولاتی کاربردی که مشکلات جامعه را برطرف می کند؛ به مرحله تولید انبوه برسد.

وی در پایان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از همه فارغ التحصیلان این دانشگاه و کارآفرینانی که طرح های محصول محور دارند برای ارائه طرح های تجاری سازی شان دعوت به همکاری می کند.

در ادامه با حضور اعضاء، در خصوص طرح های پیشنهادی در حوزه های مهندسی پزشکی، آزمایشگاه و رباتیک بحث و تبادل نظر شد و اعضای حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.