به مناسبت ۱۶ آذر ماه – روز دانشجو، رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه با دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های صنفی و سیاسی و انجمن های فرهنگی و ادبی به صورت برخط دیدار و گفتگو کردند. دراین نشست دکتر نائینی ضمن گرامیداشت روز دانشجو، شهادت شهیدان بزرگ نیا – قندچی و شریعت رضوی را نشان حق […]

به مناسبت ۱۶ آذر ماه – روز دانشجو، رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه با دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های صنفی و سیاسی و انجمن های فرهنگی و ادبی به صورت برخط دیدار و گفتگو کردند.

دراین نشست دکتر نائینی ضمن گرامیداشت روز دانشجو، شهادت شهیدان بزرگ نیا – قندچی و شریعت رضوی را نشان حق طلبی و آرمان خواهی دانشجویان خواند.

وی با اشاره به ویروس کرونا و عدم امکان حضور دانشجویان در دانشگاه به آنها توصیه کرد؛ فعالیت‌های جاری و آموزشی و فرهنگی را در بستر فضای مجازی دنبال کنند.

دکتر نائینی در این نشست از فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی و کانون‌ها به جهت برگزاری مستمر برنامه‌های مختلف در فضای مجازی، همچنین از شورای صنفی به جهت همکاری و مساعدت در انتقال نظرات دانشجویان عزیز تقدیر و تشکر کرد.

رئیس دانشگاه در ادامه ضمن تشکر از مدیران، اساتید و کارکنان دانشگاه، به منظور همکاری صمیمانه در تمشیت کلیه امور، بر تداوم فعالیت‌های دانشگاه، مخصوصا افزایش کیفیت آموزش و پژوهش در شرایط کرونایی تاکید کرد.

در این دیدار که نمایندگان تشکل‌های سیاسی و دانشجویی مطالبات دانشجویان را مطرح کردند. همچنین موضوعاتی از جمله؛ اینترنت، هزینه خوابگاه، حضور و غیاب اساتید، گرنت دانشجویی، فعالیت‌های عمرانی  دانشگاه، نحوه کلاس‌های عملی تربیت بدنی، امتحانات آخر ترم، هزینه خوابگاه و … به صورت کامنت از سوی دانشجویان مطرح شد که اعضای هیأت رئیسه دانشگاه به این سوالات پاسخ دادند.

در بخشی از پاسخ‌های مسئولان دانشگاه، مقرر شد؛ حوزه دانشجویی در راستای تسهیل شرایط وام های دانشجویی با وزارت عتف هماهنگی های لازم را صورت دهد، همچنین موضوع نت دانشجویان از وزارت عطف پیگیری گردد.

ایجاد تسهیلات قانونی در موضوع امتحانات پایان ترم مجازی، مقررات آموزشی و غیبت‌های دانشجویان مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد و نیز شرایط لازم در خصوص برگزاری جلسات کرسی‌های آزاد اندیشی، سخنرانی‌ها و… در فضای مجازی فراهم گردد.

همچنین مقرر شد؛ دربازتاب فعالیت‌های انجمن‌های علمی و فرهنگی تشکل‌ها و کانون‌ها و همچنین دستاوردهای پژوهشی و فناوری در نشریات منطقه و وزارت عتف، اهتمام بیشتری صورت گیرد.

در ادامه تاکید شد که این سلسله گفتگو با دانشجویان به صورت هدفمند با معاونین به صورت شخصی برگزار گردد.

قسمتی از این گفتگوی انلاین در صفحه اینستاگرام به آدرس PR.IKIU@ قابل مشاهده می باشد.