پیام دکتر علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین در مراسم معارفه دکتر اصغر کشتکار که روز سه‌شنبه ۱۹ اسفند ماه ۹۹ در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار گردید، به شرح زیر قرائت شد: 

 

“بسم الله الرحمن الرحیم 

اگرچه این جانب به واسطه گرفتار آمدن در کمندِ امور دیوانی و نیز به علتِ تبعیت از دستورالعمل های صادر شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا از حضور در جمع شما عزیزان در دانشگاه آزاد قزوین محروم مانده ام، اما دریغم آمد که یکسره از همراهی با یارانِ موافق و دوستانِ یکدل برکنار مانم. این واقعیت بر شما بزرگواران و سرورانِ گرانقدر پوشیده نیست که تعلق خاطرِ این کمترین به دانشگاه آزاد اسلامی به سال‌های دور و به ایامی باز می‌گردد که برادر عزیزمان، جناب آقای دکتر جاسبی سکان مدیریت این دانشگاه را در دست داشتند. ایشان بر این جانب منت نهادند و پس از صدور حکم به نام این آموزگارِ کوچک، توفیق یافتم که از رهگذرِ همراهی مشفقانه و پدرانه عالِم فرهیخته و فقیه فرزانه، مرحوم آیت‌اله باریک‌بین (ره) در مسیر احداث و راه اندازیِ دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین گام بردارم.

 پس از گذر ایام و پیشرفتِ کار، اینجانب دریافتم که به اعتبارِ اشتغالاتِ فراوان، رسیدگیِ کامل و دائم به امور مربوط به این واحد تازه تاسیس برای حقیر، میسور نخواهد بود؛ از این رو، در میان جوانانِ غیور و دانش‌پژوه استان قزوین، جناب آقای دکتر موسی‌خانی عزیز را به ریاست محترم وقتِ دانشگاه آزاد اسلامی معرفی کردیم و از این رهگذر، حکم ریاست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به نام ایشان صادر شد. اکنون پس از گذشت یک بازه زمانی قریب ۳۰ سال به یقین می‌توان گفت که این برادر بزرگوار، میراثی ارزشمند و ماندگار از خود به یادگار نهاده و این واحد آموزشی را به جایگاهی ممتاز رسانده است.

 اینجانب ضمن سپاس و قدردانی فراوان از خدمات و زحمات جناب آقای دکتر موسی‌خانی اجازه می‌خواهم تا انتصاب برادر گرامی جناب آقای دکتر کشتکار را به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تبریک عرض نمایم. بدون تردید، انتصاب ایشان که خود عالِمی فرهیخته، مسئولیت پذیر و برخوردار از تجارب فراوان در امر آموزش عالی هستند و به اعتبار مسئولیت‌های گذشته، از شناختی عمیق و دقیق نسبت به این دانشگاه برخوردارند، به راستی مایه آرامش خاطر و جلب اطمینان و اعتمادِ علاقمندان به گسترش علم و فضل و فضیلت در آن استان هنرپرور است. در حال حاضر، که به حکم تقدیر الهی و تایید مراتب علمیِ ایشان از سوی بزرگانی مانند دکتر شایان‌فر، دکتر بلندی و دکتر سلیمانی، دغدغه دوستان به جمعیتِ خاطر و آرامش و طمأنینه مبدل شده است، از درگاه یگانه هستی بخش مسألت می‌نمایم تا این برادر صاحب بصیرت و کیاست را در حُصن حَصینِ الطاف خویش از هر گزندی مصون بدارد و بر توفیقات ایشان در مسیر ارتقاء سطح علمی و آموزشی این واحد نمونه دانشگاهی -که همچون نگینی در میان دیگر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی می درخشد- بیفزاید. اینجانب نیز به قَدرِ وسع اندک و بضاعتِ محدود خویش، خواهم کوشید تا در این راه، یار و مددکار این استادِ عزیز باشم و از اِعمال هرگونه مساعدت در محدوده امکانات و مقدورات، دریغ نورزم.

توفیق روزافزونِ همگان را در ادامه خدمت به میهن عزیز اسلامی از درگاه ایزد منان خواستارم.

 اللهم وَفِقنا لِما تُحبُ و ترضی

 علی اکبر صالحی”