در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره دانشگاهی رویش که با حضور ریاست دانشگاه و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت عتف برگزار شد، از کانون مشاوره مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر قزوین که موفق به کسب عنوان سومی کانون‌های برگزیده کشوری شده است تقدیر شد.

در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره دانشگاهی رویش و تقدیر از دستاوردها و آثار برگزیده کانون­های فرهنگی هنری مراکز آموزشی که با حضور ریاست دانشگاه و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، از کانون مشاوره مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر قزوین که موفق به کسب عنوان سومی کانون‌های برگزیده کشوری شده است تقدیر شد.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه جامع علمی کاربردی، چهارمین جشنواره درون­ دانشگاهی رویش با حضور دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، مهندس عسکری مدیرکل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حجت­ الاسلام دکتر موسوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محسن شمسی رئیس واحد استانی کرمان، مهندس دارابی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و اساتید، دانشجویان و داوران جشنواره به میزبانی استان کرمان بصورت حضوری و مجازی به کار خود پایان داد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در این مراسم با اشاره به تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه چهارمین جشنواره درون دانشگاهی رویش گفت: در این دوره تعداد آثار ارسالی ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است که امسال ما به خوبی توانستیم از بستر فضای مجازی استفاده کنیم.

وی گفت: شیوع بیماری کرونا نتوانست جلوی رشد دانشجویان مراکز علمی کاربردی را بگیرد و دانشجویان ما این تهدید را به فرصت تبدیل کردند.

دکتر محمدحسین امید بیان کرد: به دبیرخانه این جشنواره ۲ هزار و ۲۴ اثر ارسال شده است که از نظر بنده همه این افراد برنده هستند و باید بدانید که کانون­های فرهنگی، هنری و اجتماعی باعث می­‌شوند که دانشجویان ما تک بعدی پرورش نیابند. دانشجویان باید حداقل در یکی از این کانون­ها فعال باشند تا بتوانند در آینده در عرصه‌­های اجتماعی به خوبی ظاهر شوند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی عادت کردن به روحیه کار مشارکتی را از دیگر فواید جشنواره­ها برشمرد و اظهار کرد: نقطه ضعف ما ایرانیان این است که در کارهای گروهی خیلی قوی نیستیم و این نوع جشنواره ها، روحیه کار گروهی را در دانشجویان تقویت می­کند.

مهندس عسکری مدیرکل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ارتباط مجازی با جشنواره، طی سخنانی از دکتر امید و همکارانشان در دانشگاه جامع علمی کاربردی به خاطر گسترش و توسعه فعالیت­های فرهنگی در دوره اخیر تشکر کرد.

وی جشنواره رویش و کانون­های فرهنگی را یکی از بسترهای اصلی برای توسعه استعدادها، گسترش همدلی و همکاری بین دانشجویان و ایجاد شور و نشاط در محیط­‌های دانشگاهی دانست.

گفتنی است در پایان مراسم از داوران، اساتید و دانشجویان برگزیده تقدیر بعمل آمد.