مسوول بسیج دانشجویی استان قزوین گفت:راه علاج مشکلات کشور به ویژه آسیب های اجتماعی سازماندهی گروه های جهادی و مردمی است و باید از توان گروه های جهادی برای رفع مشکلات کشور استفاده کرد.

عباس کاظمی مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین در حاشیه بازدید از حضور گروه های جهادی بسیج دانشجویی استان قزوین در زندان مرکزی قزوین جهت انجام خدمات درمانی به مددجویان با تبریک فرارسیدن سال نو و اعیاد شعبانیه عنوان کردند: راه علاج مشکلات خصوصاً آسیب های اجتماعی سازماندهی گروه های جهادی و مردمی است و باید از توان گروه های جهادی برای رفع مشکلات کشور استفاده کرد.

وی افزود: در روزگاری که دشمن و سرویس های جاسوسی در حال پمپاژ ناامیدی در جامعه هستند و سیاه نمایی از وضع موجود در کشور مینمایند، این گروه های جهادی هستند که با فعالیت های خود در جامعه امیدآفرینی میکنند و اعتماد مردم به نظام را افزایش می دهند.

کاظمی اضافه کرد: نیروی جهادی باید نگاه منطقه ای داشته باشد و اقدام محله ای کند و با نگاه جهانی اقدام منطقه ای کند، اگر یک نیروی جهادی از وضع موجود و ظرفیت ها آگاهی نداشته باشد نمی‌تواند اقدام مناسب را در زمان مناسب انجام دهد.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین عنوان کرد: هرچه جهادگران در میدان های بزرگتری حاضر شوند تجربه های بیشتری را کسب مینمایند و می‌توانند در میدان های دیگر موثرتر عمل نمایند.

وی با اشاره به اینکه اردوهای جهادی یک میدان و مدرسه انسان سازی است که نیروهای کارآمد را برای جامعه تربیت مینماید، اظهار کرد:امروز بدنه انقلاب و جریان انقلابی دارای سرمایه ارزشمند از جوانانی مومنی است که با اعتقاد به آینده روشن کشور، در روزهای تعطیل سال که همه دوست دارند در کنار خانواده خود باشند به راحتی آسایش و رفاه خود را کنار می‌گذارند و در مناطق محروم و در کنار محرومین حضور می‌یابند و به کار جهادی می‌پردازند.

وی در ادامه گفت: جهادگران با حضور در کنار محرومین گوشی می‌شوند برای دردهای آنان و دستی برای حل مشکلاتشان، و پا می‌شوند برای پیگیری مطالبات و مشکلات بزمین مانده شان، و این فعالیت ها ارزشمند است.

کاظمی با تاکید بر نقش مهم رسانه ها در جهت روایت فعالیت های گروه های جهادی گفت: مجموعه هایی که توان رسانه ای دارند باید این فعالیت ها ی جهادگران را روایت کنند، گروه های جهادی همانند لشگر های رزمندگان در دوران دفاع مقدس هستند که امروز نقش تولید قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران را برعهده دارند.

وی در پایان جهادگران را به خواندن دو کتاب زنده باد جهاد و کتاب سلول های بهاری توصیه کرد و افزود: این دو کتاب جزو کتابهای ارزشمند است که جهادگران می‌توانند در فرصت بوجود آمده در اردوهای جهادی و تعطیلات نوروز آنها را مطالعه نمایند.

دوگروه جهادی خادم المهدی (عج) و گروه جهادی
شکوفه سیب، از گروه های جهادی بسیج دانشجویی استان قزوین که متشکل از ۴۰ دندانپزشک، یک متخصص پوست و یک متخصص زنان هستند از روز پنجم فروردین ۱۴۰۰ در زندان مرکزی قزوین مستقر شده اند وبه ارائه خدمات پزشکی به مددجویان این مرکز مشغول می‌باشند.