عباس کاظمی، مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار دانشگاه پایگاه خبری دوم آذر، از حضور گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی قزوین در زندان مرکزی استان جهت انجام خدمات درمانی به مددجویان خبر داد و گفت: راه علاج مشکلات خصوصاً آسیب‌های اجتماعی سازماندهی گروه‌های جهادی و مردمی است و باید از توان گروه‌های جهادی برای رفع مشکلات کشور استفاده کرد.

کاظمی افزود: در روزگاری که دشمن و سرویس‌های جاسوسی در حال پمپاژ ناامیدی در جامعه هستند و سیاه نمایی از وضع موجود در کشور می‌نمایند، این گروه‌های جهادی هستند که با فعالیت‌های خود در جامعه امیدآفرینی می‌کنند و اعتماد مردم به نظام را افزایش می‌دهند.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین تصریح کرد: نیروی جهادی باید نگاه منطقه‌ای داشته باشد اگر یک نیروی جهادی از وضع موجود و ظرفیت‌ها آگاهی نداشته باشد نمی‌تواند اقدام مناسب را در زمان مناسب انجام دهد.

وی بیان کرد: هرچه جهادگران در میدان‌های بزرگتری حاضر شوند تجربه‌های بیشتری را کسب مینمایند و می‌توانند در میدان‌های دیگر موثرتر عمل می‌کنند.

کاظمی با اشاره به اینکه اردو‌های جهادی یک میدان و مدرسه انسان سازی است که نیرو‌های کارآمد را برای جامعه تربیت می‌کند، اظهار داشت: امروز بدنه انقلاب و جریان انقلابی دارای سرمایه ارزشمند از جوانانی مومنی است که با اعتقاد به آینده روشن کشور، در روز‌های تعطیل سال که همه دوست دارند در کنار خانواده خود باشند به راحتی آسایش و رفاه خود را کنار می‌گذارند و در مناطق محروم و در کنار محرومین حضور می‌یابند و به کار جهادی می‌پردازند.

وی در ادامه گفت: جهادگران با حضور در کنار محرومین گوشی می‌شوند برای درد‌های آنان و دستی برای حل مشکلاتشان، و پا می‌شوند برای پیگیری مطالبات و مشکلات بزمین مانده شان، و این فعالیت‌ها ارزشمند است.

 

خدمات رسانی جهادگران قزوینی به زندانیان استان

کاظمی با تاکید بر نقش مهم رسانه‌ها در جهت روایت فعالیت‌های گروه‌های جهادی گفت: مجموعه‌هایی که توان رسانه‌ای دارند باید این فعالیت ها‌ی جهادگران را روایت کنند، گروه‌های جهادی همانند لشگر‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس هستند که امروز نقش تولید قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران را برعهده دارند.

وی در خاتمه جهادگران را به خواندن دو کتاب زنده باد جهاد و کتاب سلول‌های بهاری توصیه کرد و افزود: این دو کتاب جزو کتاب‌های ارزشمند است که جهادگران می‌توانند در فرصت بوجود آمده در اردو‌های جهادی و تعطیلات نوروز آن‌ها را مطالعه کنند.

شایان ذکر است، دوگروه جهادی خادم المهدی (عج) و شکوفه سیب، بسیج دانشجویی استان قزوین که متشکل از ۴۰ دندانپزشک، یک متخصص پوست و یک متخصص زنان هستند از روز پنجم فروردین ۱۴۰۰ در زندان مرکزی قزوین مستقر شده اند وبه ارائه خدمات پزشکی به مددجویان این مرکز مشغول هستند.

 

خدمات رسانی جهادگران قزوینی به زندانیان استان