سئول گروه جهادی ثامن الائمه (ع) بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین گفت: سومین دوره اردوی جهادی_تربیتی توسط گروه جهادی ثامن الائمه (ع) بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین که با هدف خدمت رسانی به دانش آموزان مناطق محروم برگزار شد.

مهدی بردبار مسئول گروه جهادی ثامن الائمه (ع) بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین اظهار داشت: سومین دوره اردوی جهادی_تربیتی توسط گروه جهادی ثامن الائمه (ع) بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین که با هدف خدمت رسانی به دانش آموزان مناطق محروم از ۵ الی ۱۱ فروردین ماه با یاد حاج عبدالله والی در سه محور تخصصی برگزار گردید.

وی با اشاره به ۲ دوره قبلی اردوی جهادی گروه جهادی ثامن الائمه (ع) در منطقه کوهین گفت: ما در سومین دوره نیز منطقه هدف خود را کوهین و روستاهای اطراف آن قرار دادیم و فعالیت ها نیز در دو حوزه تخصصی صورت پذیرفت.

بردبار، تکمیل پروژه عمرانی و رفع محرومیت زیرساختی عام المنفعه مدرسه شهید یاوری روستای طزرکش را یکی از حوزه های فعالیت عنوان کرد و افزود: با مطالبه گری از دستگاه های متولی در این زمینه این پروژه به اتمام رسید.

وی در ادامه گفت: برای نخستین بار گروه جهادی ثامن الائمه (ع) با حضور بیش از ۳۰ نفر از دانشجومعلمان بسیجی دانشگاه فرهنگیان ، درگیر کردن بیش از ۸ دستگاه اجرایی و همراه کردن مردم منطقه در عرض کمتر از ۶ ماه و در سه مرحله توانست این پروژه عمرانی،فرهنگی،آموزشی را تکمیل کند و با موفقیت به پایان برساند و با توجه به فرمایش اخیر رهبری یک گام به توزیع عدالت آموزشی در مناطق محروم نزدیک تر شود.

وی با تاکید بر اینکه، گام بعدی توجه به رسالت تخصصی و تربیتی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در این مرحله از اردو بود، اظهار داشت: با شناسایی ۲ منطقه ( طزرکش و بوئینک ) اقدام به فعالیت شد و با حضور دانشجومعلمان، اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی ، تربیتی و فرهنگی در این دو منطقه کردند و همزمان با برگزاری کلاسهای آموزشی و برگزاری مسابقات ورزشی با هدف پویایی و نشاط دانش آموزان به زیباسازی و مرمت محیط مدارس نیز پرداختند و لازم به ذکر است که در خلال اردو ۳۰ بسته فرهنگی ، آموزشی نیز به دانش آموزان منطقه کوهین در جشن میلاد امام زمان (عج) اهدا شد .

مسئول گروه جهادی ثامن الائمه (ع) گفت: گام نهایی این اردو فرمایش نوروزی اخیر مقام معظم رهبری در رابطه با شناسایی آسیب های اجتماعی کشور بود که با تشکیل کارگروهی تخصصی از ابتدای اردو این فرمایش در این ۲ منطقه روستایی بروی دانش آموزان مورد مطالعه و بررسی قرارگرفت.

وی افزود: بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خود را به لحاظ اخلاقی موظف می داند که در اردوهای بعدی با اولویت به رفع آسیب های شناسایی شده، نهایت توان و بضاعت خود را برای این دغدغه رهبر معظم انقلاب به کار ببندد که در حال حاضر با مشاهده این آسیب ها و عمق این آسیب ها به دانش آموزان ، با قاطعیت میتوان گفت یکی از مسائل مهم فرهنگی کشور است.