صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان قزوین به عنوان پنجاه و هفتمین صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی کشور به‌صورت رسمی ثبت شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم وفناوری قزوین به نقل از روابط عمومی دبیرخانه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان قزوین پس از اخذ مجوز از کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری و طی مراحل لازم با سرمایه ۵۰ میلیارد ریالی به صورت رسمی به ثبت رسید و براین اساس پنجاه و هفتمین صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی کشور تاسیس شد.

ارائه خدمات ضمانت‌نامه‌ای، تجاری‌سازی نتایج پژوهش‌ها، جذب و یا هدایت منابع مالی دولتی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر، ارائه خدمات مالی و تسهیلاتی، مشارکت و سرمایه‌گذاری در ایجاد، توسعه و توانمندسازی شرکت‌های فناورانه و دانش‌بنیان، اخذ و اعطای کارگزاری و عاملیت منابع و ارائه خدمات ارزیابی و امکان‌سنجی از خدمات این صندوق بشمار می‌رود.

دانشگاه بین‌المللی امام خمینی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی قزوین و پارک علم و فناوری استان قزوین به عنوان سهامداران بخش دولتی و شرکت‌های صنایع هفت الماس، برنا گستران نیک پارسه و مشاوران نیک پندار شریف به عنوان بخش خصوصی از جمله سهامداران این صندوق به شمار می‌آیند.

گفتنی است در حال حاضر ۵۷ صندوق پژوهش و فناوری در ۲۸ استان کشور فعال هستند.